(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
26/26
Держслужбовець
Держслужбовець
Лютий , 2019/№ 2

Інспектори праці: досягнення, проблеми, перспективи (продовження)

http://tinyurl.com/y5de6k2l

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КЗпП — Кодекс законів про працю України.

Постанова № 1104 — постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 18.12.2017 р. № 1104.

Закон № 1728 — Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (зі змінами та доповненнями) від 03.11.2016 р. № 1728-VIII.

Розпорядження № 649 — розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 05.09.2018 р. № 649-р.

Постанова № 295 — постанова КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26.04.2017 р. № 295.

Постанова № 509 — постанова КМУ «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення» від 17.07.2013 р. № 509 (в редакції від 16.05.2017 р.).

Якою є практична мета попереджувально-роз’яснювальної роботи інспекторів праці? Які можна навести приклади?

Перш ніж фінансово «карати» штрафами, варто поінформувати та навчити поважати норми трудового законодавства усі сторони соціального діалогу — роботодавців і працівників. Наприклад, інспектор праці виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області спільно з Ніжинською міськрайонною філією Чернігівського обласного центру зайнятості провели 17 семінарів на тему «Легальна зайнятість», в цих заходах взяли участь 303 особи.

Виконкомом міськради плідно співпрацює з місцевими податківцями та пенсійним фондом. Так, кожного місяця проводяться спільні засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соцвиплат та робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Проведено 9 засідань комісій, на які запрошено 38 осіб. Також станом на 31.10.2018 р. спільно з управлінням Держпраці Чернігівської області проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з трьома суб’єктами господарювання на тему «Легальна зайнятість». На сьогодні у виконкомі Ніжинської міської ради працює 1 інспектор праці.

Якими є альтернатива і профілактика правопорушень замість «покарання» роботодавців-порушників великими штрафами?

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
інспектори праці, інспекційні відвідування, попереджувально-роз’яснювальна робота, усунення порушень, порушення законодавства про працю, фінансова відповідальність, співпраця з державними органами, органи місцевого самоврядування, об’єднані територіальні громади додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті