Інспектори праці: досягнення, проблеми, перспективи (продовження)

В обраному У обране
Друк
Гапєєв Леонід, юрист
Держслужбовець Лютий, 2019/№ 2

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

КЗпП — Кодекс законів про працю України.

Постанова № 1104 — постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 18.12.2017 р. № 1104.

Закон № 1728 — Закон України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (зі змінами та доповненнями) від 03.11.2016 р. № 1728-VIII.

Розпорядження № 649 — розпорядження КМУ «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення» від 05.09.2018 р. № 649-р.

Постанова № 295 — постанова КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26.04.2017 р. № 295.

Постанова № 509 — постанова КМУ «Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення» від 17.07.2013 р. № 509 (в редакції від 16.05.2017 р.).

Якою є практична мета попереджувально-роз’яснювальної роботи інспекторів праці? Які можна навести приклади?

Перш ніж фінансово «карати» штрафами, варто поінформувати та навчити поважати норми трудового законодавства усі сторони соціального діалогу — роботодавців і працівників. Наприклад, інспектор праці виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області спільно з Ніжинською міськрайонною філією Чернігівського обласного центру зайнятості провели 17 семінарів на тему «Легальна зайнятість», в цих заходах взяли участь 303 особи.

Виконкомом міськради плідно співпрацює з місцевими податківцями та пенсійним фондом. Так, кожного місяця проводяться спільні засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соцвиплат та робочої групи з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Проведено 9 засідань комісій, на які запрошено 38 осіб. Також станом на 31.10.2018 р. спільно з управлінням Держпраці Чернігівської області проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з трьома суб’єктами господарювання на тему «Легальна зайнятість». На сьогодні у виконкомі Ніжинської міської ради працює 1 інспектор праці.

Якими є альтернатива і профілактика правопорушень замість «покарання» роботодавців-порушників великими штрафами?

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити