Диплом, виданий без передбачених законом підстав, може бути визнаний недійсним у судовому порядку*

В обраному У обране
Друк
Держслужбовець Липень, 2019/№ 7
Постанова Верховного Суду від 18.04.2018 р. у справі № 522/13762/14-ц (провадження № 61-11996св18)

* За матеріалами Єдиного державного реєстру судових рішень reyestr.court.gov.ua/Review/73660992. Назва редакційна. — Прим. ред.

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду:

<…>

розглянув у порядку спрощеного позовного провадження касаційну скаргу заступника прокурора Одеської області на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 23 червня 2016 року та ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 12 січня 2017 року,

ВСТАНОВИВ:

У липні 2014 року заступник прокурора Одеської області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4 про визнання недійсним диплому та зобов’язання вчинити певні дії.

Після неодноразового уточнення позовних вимог до справи залучено співвідповідачів: Київський національний університет культури і мистецтв, державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського».

Позовна заява мотивована тим, що 30 серпня 2005 року ОСОБА_4 подав до Київського національного університету культури і мистецтв заяву про вступ на заочну форму навчання за спеціалізацією «Правознавство», в якій вказав про наявність у нього вищої освіти, здобутої в Державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського. На підтвердження цього надав завірену копію диплому від 6 липня 2001 року НОМЕР_1. Наказом ректора від 29 серпня 2005 року № 828с ОСОБА_4 було зараховано до Київського національного університету культури і мистецтв Інституту доуніверситетської підготовки та післядипломної освіти на спеціалізацію юрист. За результатами проходження навчання за скороченим терміном з 2005 до 2007 року відповідачу присвоєно кваліфікацію «юрист» та видано диплом спеціаліста від 5 червня 2007 року НОМЕР_2.

Проте перевіркою додержання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» встановлено, що ОСОБА_4 у Державному педагогічному університеті імені К. Д. Ушинського не навчався, та зазначеним закладом диплом про вищу освіту від 6 липня 2001 року НОМЕР_1 не видавався. Таким чином, при вступі до Київського національного університету культури і мистецтв ОСОБА_4 було повідомлено завідомо неправдиві дані щодо наявності у нього вищої освіти та надана завірена копія підробленого диплому.

У зв’язку з наведеним позивач просив суд визнати недійсним диплом спеціаліста від 5 червня 2007 року НОМЕР_2, виданий Київським національним університетом культури і мистецтв ОСОБА_4; зобов’язати ОСОБА_4 повернути диплом спеціаліста від 5 червня 2007 року НОМЕР_2 Київському національному університету культури і мистецтв.

Зазначена справа розглядалася судами неодноразово.

Ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 4 листопада 2015 року рішення Приморського районного суду м. Одеси від 26 грудня 2014 року та рішення апеляційного суду Одеської області від 3 березня 2015 року скасовано, справу передано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити