Працівниця-новачок йде в декрет

В обраному У обране
Друк
Мирний Іван, експерт з питань трудового права
Держслужбовець Липень, 2019/№ 7
З 1 липня 2019 року працівниця, яка працює в нашій сільраді лише 4 місяці (березень — червень 2019 року), йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами. У кожному з цих місяців їй була нарахована загальна сума зар­плати в мінімальному розмірі — 4173 грн. Які обмеження за сумою допомоги треба врахувати в цій ситуації для працівниці-новачка? Чи потрібно для розрахунку декретних вимагати в працівниці довідку № ОК-7? (Львівська обл.)

Підтверджуємо страховий стаж. Відразу звернемо увагу: за тими відомостями, які у нас є, працівниця за останні 12 місяців заробила страховий стаж менше 6 місяців. Період її роботи в сільраді — 4 місяці (прийнята працівниця на роботу 1 березня).

Це означає, що з метою контролю правильного розрахунку допомоги по вагітності та пологах потрібно враховувати вимоги п. 2 ч. 4 ст. 19, ч. 2 ст. 26 Закону про соцстрахування. Такі норми обмежують розмір виплати допомоги особам, у яких перед виходом у декретну відпустку страховий стаж менше ніж 6 місяців за останній рік (12 місяців).

Але перш ніж застосовувати ці обмеження, потрібно з’ясувати: який страховий стаж має працівниця за рік перед декретом?

Річ у тім, що законодавець не обмежує нас шістьма місяцями стажу в рамках роботи в одного роботодавця. Тому ви повинні розуміти, що якщо працівниця перед виходом у декрет відпрацювала у вас лише 4 місяці — це не привід відразу застосовувати до неї декретні обмеження. Потрібно з’ясувати: чи є в неї ЩЕ стаж за останні 12 місяців. Адже до того, як працівниця працювала у вас, вона могла його заробити в іншого роботодавця.

Відомості про страховий стаж беруться з трудової книжки працівника (до 01.01.2011 р.), з довідок ПФУ і ЄСВ-звітів (з 01.01.2011 р.). ЄСВ-звіти ми можемо подивитися тільки «свої». А ось стаж, зароблений в інших роботодавців, можна «взяти» тільки з довідок ПФУ.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити