(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
? За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить
У цьому номері :
 
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
12/19
Держслужбовець
Держслужбовець
Березень , 2019/№ 3

Працівник скоїв кримінальне правопорушення, але ухвала суду не надійшла

http://tinyurl.com/y35zll76
Добрий день! Дуже важлива Ваша думка! Пунктом 4 ст. 84 ЗУ «Про державну службу» передбачається, що підставою для припинення державної служби є набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо державного службовця за вчинення умисного злочину та/або встановлення заборони займатися діяльністю, пов‘язаною з виконанням функцій держави. Ми дізналися, що стосовно одного з керівників терпідрозділу є ухвала суду, якою його визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, та призначено покарання у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850) грн. Звільнити його від відбування призначеного покарання на підставі п. «г» ст. 1 Закону України «Про амністію у 2016 році» від 07.09.2017 р., як особу, яка є інвалідом 2 групи безстроково. Ухвала офіційно до управління ще не надійшла. Як на Вашу думку — чи повинно управління звільнити такого працівника за ст. 84 ЗУ «Про державну службу»?

Запитання, сформульоване читачем, дозволяє дати однозначну відповідь: керівник територіального підрозділу не підлягає звільненню відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 84 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 р. № 889-VIII (далі — Закон України «Про державну службу»), згідно з яким підставою для припинення державної служби є набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо державного службовця за вчинення умисного злочину та/або встановлення заборони займатися діяльністю, пов’язаною з виконанням функцій держави.

Адже в запитанні зазначено, що є «…ухвала суду, якою його визнано винним у скоєнні кримінального правопорушення…», а підставою для припинення державної служби є набрання законної сили обвинувальним вироком суду.

Отже, немає обвинувального вироку, що набрав законної сили, — немає й підстав для припинення служби.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
держслужбовець, державна служба, кримінальне правопорушення, обвинувальний вирок, ухвала суду, звільнення працівника додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті