Завдання для інспекторів праці ОМС по-новому

В обраному У обране
Друк
Гапєєв Леонід, юрист
Держслужбовець Листопад, 2019/№ 11
Нарешті після певної кількамісячної перерви і вимушеної правової «прогалини» у роботі ОМС і ОТГ, що стосується державного контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю на місцях, постановою КМУ від 21 серпня 2019 року № 823 «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» затверджено Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю. Отож, пропонується поетапно дослідити, яким чином ОМС і ОТГ тепер мають здійснювати свої трудові повноваження по-новому.

ДОКУМЕНТИ СТАТТІ

Закон «Про місцеве самоврядування» Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР.

Постанова, Порядок № 823 — постанова КМУ «Деякі питання здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю» від 21 серпня 2019 року № 823.

На підставі ч. 3 ст. 34 Закону «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад належать:

1) здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством;

2) накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством.

Варто нагадати, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду (м. Київ) від 14.05.2019 р. визнано нечинною постанову КМУ від 26.04.2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою раніше було передбачено особливості здійснення держконтролю стосовно роботодавців інспекторами праці ОМС і ОТГ.

Практично беручи до уваги занадто тривалий у часі розгляд судових справ, Держпраці вчасно було подано касаційну скаргу до Верховного Суду України. Водночас, як свідчить саме життя, нова урядова постанова тепер має створити нові «правила гри».

Схоже, що цього разу розробники постанови № 823 більш детально та обґрунтовано підійшли до вирішення питання запровадження нових порядків державного контролю та державного нагляду.

ПОРЯДОК ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖКОНТРОЛЮ ЗА ДОДЕРЖАННЯМ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ

Суттєвим нюансом, що має полегшити роботу інспекторів праці ОМС, є нововведення п. 1 Порядку здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю (далі — Порядок держконтролю № 823). У розділі «Загальні питання» визначено наступне:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити