Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Путівка до санаторію для вагітної працівниці: як оформити?

Носіков Олександр, провідний науковий співробітник НДІ праці та зайнятості населення Мінсоцполітики України та НАН України, канд. соц. наук
Держслужбовець Липень, 2020/№ 7
В обраному У обране
Друк
Як правильно оформити надання вагітній жінці і жінкам, які мають дітей віком до чотирнадцяти років, путівки до санаторію або надання їм матеріальної допомоги, про яку йдеться у ст. 185 КЗпП?

Стаття 185 КЗпП покладає на власників підприємств обов’язок у разі необхідності надавати вагітним жінкам, жінкам, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дітей-інвалідів, путівки до санаторіїв і будинків відпочинку безкоштовно або на пільгових умовах, а також надавати їм матеріальну допомогу.

Порядок надання таких пільг і гарантій установлюється колективним договором підприємства (установи, організації).

При цьому працівниці буде важко захищати право на одержання безкоштовно або на пільгових умовах путівки до будинків відпочинку з тієї причини, що треба буде довести необхідність одержання такої путівки.

Дещо легше працівниці захищати право на одержання путівки в санаторій, оскільки необхідність у санаторно-курортному лікуванні може підтверджуватися медичним висновком. Необхідність у санаторно-курортному лікуванні може бути підтверджена й щодо самої жінки, й у відповідному випадку — щодо її дитини.

Зазначимо, що роботодавець може надати й мінімальні пільги на оплату путівки до санаторію.

Юридично він вважатиметься при цьому таким, що виконав свої обов’язки.

Однак у цьому випадку у жінки також можуть виникнути аргументи для пред’явлення більш високих вимог, якщо вона зможе надати докази відсутності в неї можливості для оплати частини вартості путівки, що залишилася.

Слід зауважити, що ст. 185 КЗпП покладає обов’язок надавати путівки безкоштовно або на пільгових умовах саме на власника. Отже, останній не має права відмовити працівниці з посиланням на те, що путівки на пільгових умовах надаються органами, які здійснюють соціальне страхування.

Стаття 185 КЗпП не містить будь-яких вказівок щодо визначення розміру матеріальної допомоги, яку власник зобов’язаний надавати жінкам, зазначеним у цій статті. Орієнтири для визначення розміру матеріальної допомоги, на яку може претендувати жінка, можуть бути одержані шляхом аналізу колективного договору, якщо в ньому вирішуються питання про розміри матеріальної допомоги, що надається працівникам, і практики відповідного підприємства.

Жінка, наприклад, не може претендувати на одержання матеріальної допомоги в розмірі двомісячної середньої заробітної плати, якщо на підприємстві відповідно до колективного договору надається матдопомога у розмірі не більше ніж половини середньої заробітної плати.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць