Теми статей
Обрати теми

Граничний вік перебування на посаді старости

Кравченко Тетяна, аналітик ТОВ «ФАКТОР-МЕДІА», адвокат
Держслужбовець Листопад, 2020/№ 11
Друк
Чи може особа, яка досягла 65-річного віку, претендувати на зайняття посади старости? (Харківська обл.)

Питання про те, чи є досягнення особою 65-річного віку перешкодою для того, щоб претендувати на посаду старости, тісно пов’язане із правовим статусом старости.

Тож пропоную з’ясування цього питання розпочати з проходження старостою служби в ОМС.

Відповідно до ст. 3 Закону України від 07.06.2001 р. № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування»* в ОМС є:

* Закон № 2493.

— виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах;

— виборні посади, на які особи обираються або затверджуються відповідною радою;

— посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.

За приписами ч. 1 ст. 541 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»**, ст. 10 Закону № 2493 староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

** Закон № 280.

З огляду на наведені норми законодавства, посада старости є виборною посадою, на які особи затверджуються відповідною радою.

Статтею 18 Закону № 2493 визначено граничний вік перебування на службі в ОМС, який становить 65 років.

Разом з тим з цього правила є винятки.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 Закону № 2493 обмеження щодо граничного віку перебування на службі не поширюються на посадових осіб місцевого самоврядування, які ОБИРАЮТЬСЯ на відповідні посади.

Тож обмеження щодо граничного віку перебування на службі не поширюється на:

— виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах (до них відноситься сільський, селищний, міський голова);

— виборні посади, на які особи обираються відповідною радою (секретар сільської, селищної, міської ради, голова та заступник голови районної, обласної, районної у місті ради).

Обмеження щодо граничного віку перебування на службі поширюються на:

— посади, на які особи затверджуються відповідною радою (той самий староста);

— посади, на які особи призначаються сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України (керівник секретаріату районної, обласної ради, керуючий справами виконавчих комітетів міських, селищних, сільських рад, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських, районних у містах рад та їх заступники, помічник голови, радник, консультант, начальник сектору, головний бухгалтер, спеціалісти управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських рад тощо).

Отже, оскільки обмеження щодо граничного віку перебування на службі поширюються на старосту, який затверджується на посаду відповідною радою згідно із Законом № 280, відповідно особу не може бути затверджено на посаду старости після досягнення нею 65-річного віку.

Особи, винні у порушенні законодавства про службу в органах місцевого самоврядування, притягуються до цивільної, адміністративної або кримінальної відповідальності згідно із законом (ст. 23 Закону № 280). Рішення сільської селищної, міської ради про затвердження на посаду старости особи, якій виповнилось 65 років і більше, може бути оскаржено до суду.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі