Дозвіл на переобладнання та перепланування житлового будинку

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Квітень, 2019/№ 4/1
Дуже часто до ОМС надходять заяви про надання дозволів на перепланування та переобладнання будинків приватного житлового фонду, зокрема від позивачів під час розгляду судами цивільних справ про виділення (поділ) у натурі житлових будинків з відповідною часткою надвірних будівель, що перебувають у спільній частковій власності. У деяких випадках ОМС відмовляють у розгляді таких заяв, посилаючись на те, що вирішення цього питання законодавством у сфері місцевого самоврядування не віднесено до компетенції ОМС, або відтерміновують розгляд питання до вирішення справи по суті. Чи є ці відмови правомірними, який порядок надання такого дозволу і якими нормативно-правовими актами врегульовано згадані процедури — відповіді в нашій статті.

Нормативна база

Питання переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення врегульовані ЖК УРСР, Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій1, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків2, затвердженими постановою КМУ від 08.10.1992 № 572.

1 Далі за текстом — Правила № 76.

2 Далі за текстом — Правила № 572.

Так, п. 1 Правил № 76 визначено, що до елементів перепланування належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити