(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
2/5
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Квітень , 2019/№ 4/1

Дозвіл на переобладнання та перепланування житлового будинку

http://tinyurl.com/y3oroxdm
Дуже часто до ОМС надходять заяви про надання дозволів на перепланування та переобладнання будинків приватного житлового фонду, зокрема від позивачів під час розгляду судами цивільних справ про виділення (поділ) у натурі житлових будинків з відповідною часткою надвірних будівель, що перебувають у спільній частковій власності. У деяких випадках ОМС відмовляють у розгляді таких заяв, посилаючись на те, що вирішення цього питання законодавством у сфері місцевого самоврядування не віднесено до компетенції ОМС, або відтерміновують розгляд питання до вирішення справи по суті. Чи є ці відмови правомірними, який порядок надання такого дозволу і якими нормативно-правовими актами врегульовано згадані процедури — відповіді в нашій статті.

Нормативна база

Питання переобладнання та перепланування жилого будинку і жилого приміщення врегульовані ЖК УРСР, Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій1, затвердженими наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, Правилами користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків2, затвердженими постановою КМУ від 08.10.1992 № 572.

1 Далі за текстом — Правила № 76.

2 Далі за текстом — Правила № 572.

Так, п. 1 Правил № 76 визначено, що до елементів перепланування належать: перенесення і розбирання перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів, улаштування і переустаткування тамбурів, прибудова балконів на рівні перших поверхів багатоповерхових будинків.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
органи місцевого самоврядування, житловий будинок, переобладнання, перепланування, надання дозволу, порядок надання додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті