Предметна юрисдикція справ із приводу оскарження бездіяльності ОМС

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Квітень, 2019/№ 4/1
Відповідно до Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» жителям територіальної громади надано право звертатись до ОМС із клопотаннями, зокрема щодо землекористування, а на ОМС покладено обов’язок, із дотриманням відповідної процедури, розгляду таких клопотань та прийняття рішень по суті порушених питань. Залишення без розгляду клопотання може призвести до негативних наслідків — звернення особи до суду із позовними вимогами про визнання неправомірною бездіяльності ОМС. При розгляді справ цієї категорії в судах ОМС як відповідачам необхідно першочергово звертати увагу на визначення предметної юрисдикції.

Правова позиція суду

Тож пропонуємо розібратись у питанні визначення належної предметної юрисдикції (який суд і в якому порядку повинен розглянути справу про визнання протиправною бездіяльності ОМС по залишенню без розгляду клопотання про перехід права користування в порядку спадкування) на прикладі з судової практики.

За матеріалами справи вбачається, що особа звернулась до N-ської сільської ради із клопотанням, у якому вказувала на те, що є спадкоємцем майна після смерті свого батька. Оскільки за життя батько був користувачем земельних ділянок площею 0,03 га для будівництва і обслуговування житлового будинку та площею 0,38 га для ведення особистого селянського господарства, розташованих на території с. N, вона вважала, що на підставі ст. 1225 ЦК України їй повинно перейти право користування цими земельними ділянками.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити