(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/5
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Квітень , 2019/№ 4/1

Предметна юрисдикція справ із приводу оскарження бездіяльності ОМС

http://tinyurl.com/y2e3o7o7
Відповідно до Закону України від 02.10.1996 № 393/96-ВР «Про звернення громадян» жителям територіальної громади надано право звертатись до ОМС із клопотаннями, зокрема щодо землекористування, а на ОМС покладено обов’язок, із дотриманням відповідної процедури, розгляду таких клопотань та прийняття рішень по суті порушених питань. Залишення без розгляду клопотання може призвести до негативних наслідків — звернення особи до суду із позовними вимогами про визнання неправомірною бездіяльності ОМС. При розгляді справ цієї категорії в судах ОМС як відповідачам необхідно першочергово звертати увагу на визначення предметної юрисдикції.

Правова позиція суду

Тож пропонуємо розібратись у питанні визначення належної предметної юрисдикції (який суд і в якому порядку повинен розглянути справу про визнання протиправною бездіяльності ОМС по залишенню без розгляду клопотання про перехід права користування в порядку спадкування) на прикладі з судової практики.

За матеріалами справи вбачається, що особа звернулась до N-ської сільської ради із клопотанням, у якому вказувала на те, що є спадкоємцем майна після смерті свого батька. Оскільки за життя батько був користувачем земельних ділянок площею 0,03 га для будівництва і обслуговування житлового будинку та площею 0,38 га для ведення особистого селянського господарства, розташованих на території с. N, вона вважала, що на підставі ст. 1225 ЦК України їй повинно перейти право користування цими земельними ділянками.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
органи місцевого самоврядування, об’єднана територіальна громада, клопотання, звернення до суду, оскарження бездіяльності, предметна юрисдикція додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті