(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
5/5
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Квітень , 2019/№ 4/1

Присвоєння вулицям, будинкам імен фізичних осіб, видатних дат чи подій

http://tinyurl.com/yxmevqkx
Процедура перейменування об’єктів права власності територіальної громади на імена видатних осіб, обрання назв з урахуванням ювілейних дат чи святкових подій чітко регламентована чинним законодавством, проте аналіз судової практики показує, що і досі трапляються випадки недотримання процедурних моментів, що призводить до скасування рішень відповідних рад про перейменування таких об’єктів.

Порядок присвоєння відомих назв

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»1 ОМС та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, КМУ, а в Автономній Республіці Крим — також нормативно-правовими актами Верховної Ради України і Ради міністрів АРК, прийнятими у межах їхньої компетенції.

1 Далі за текстом — Закон про ОМС.

Статтею 37 Закону про ОМС визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі власні (самоврядні) повноваження, як:

— підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту;

— підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно-територіального устрою в порядку та у межах повноважень, визначених законом.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
об’єднана територіальна громада, об’єкти права власності, процедура перейменування, перейменування вулиць, громадське обговорення додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті