Присвоєння вулицям, будинкам імен фізичних осіб, видатних дат чи подій

В обраному У обране
Друк
Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Місцеве самоврядування Квітень, 2019/№ 4/1
Процедура перейменування об’єктів права власності територіальної громади на імена видатних осіб, обрання назв з урахуванням ювілейних дат чи святкових подій чітко регламентована чинним законодавством, проте аналіз судової практики показує, що і досі трапляються випадки недотримання процедурних моментів, що призводить до скасування рішень відповідних рад про перейменування таких об’єктів.

Порядок присвоєння відомих назв

Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»1 ОМС та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, КМУ, а в Автономній Республіці Крим — також нормативно-правовими актами Верховної Ради України і Ради міністрів АРК, прийнятими у межах їхньої компетенції.

1 Далі за текстом — Закон про ОМС.

Статтею 37 Закону про ОМС визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать такі власні (самоврядні) повноваження, як:

— підготовка і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту;

— підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо питань адміністративно-територіального устрою в порядку та у межах повноважень, визначених законом.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити