Швидка допомога від Асоціації міст України

В обраному У обране
Друк
Місцеве самоврядування Серпень, 2019/№ 8
Асоціація міст України1 вносить свій вклад у розвиток медичної реформи, яка просувається країною, та намагається допомогти ОМС впоратись із змінами, що відбуваються у галузі охорони здоров’я. Тож до відома ОМС надаємо цікаву та корисну інформацію, яка знадобиться в роботі.

1 Далі за текстом — АМУ.

Кожного року АМУ до Дня діалогу з владою готує та надсилає профільним Міністерствам перелік проблемних питань органів місцевого самоврядування та шляхи їх вирішення у відповідних сферах. АМУ зібрала проблемні питання, зокрема у сфері охорони здоров’я, які разом з пропозиціями АМУ щодо їх вирішення було надіслано до Міністерства охорони здоров’я України2 та Національної служби здоров’я України3. МОЗ опрацювало питання та надіслало АМУ інформацію щодо їх вирішення або пропозиції стосовно розв’язання. З відповідями МОЗ можна ознайомитись в таблиці4. На жаль, деякі запитання так і залишились без відповідей. Тим не менш, вважаємо, не буде зайвим ознайомитись із наданою інформацією.

2 Далі за текстом — МОЗ.

3 Далі за текстом — НСЗУ.

4 Інформація розміщена за посиланням www.auc.org.ua/novyna/moz-nadalo-vidpovid-amu-shchodo-vyrishennya-problemnyh-pytan-gromad-u-sferi-ohorony-zdorovya

Увага! АМУ на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 09.07.2019 надіслала Мінфіну пропозиції щодо забезпечення у 2019 році та наступних роках необхідного рівня видатків з держбюджету на оплату праці працівників закладів охорони здоров’я, цільових видатків на лікування хворих на цукровий діабет І типу, на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу та безкоштовного пільгового забезпечення громадян ліками. У листі АМУ зазначено: у 2019 році, як і у попередні роки, обсяг медичної субвенції покриває у середньому лише 68 % потреби на оплату поточних видатків закладів охорони здоров’я (2018 рік — 66 %), не враховуючи видатків на оплату «комуналки» та енергоносіїв, не покриває потреб на зарплати. ОМС додатково фінансують у середньому 15 % (2018 рік — 20 %) поточних видатків медичних закладів за рахунок власних надходжень місцевих бюджетів, що унеможливлює додаткове виділення коштів на розвиток та підтримку комунальних закладів охорони здоров’я. Однак, навіть з урахуванням дофінансування, дефіцит коштів у середньому складає 17 %. Для вирішення проблем фінансування в охороні здоров’я АМУ пропонує: 1) у 2019 році:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити