Актуальне запитання. Про видачу рішення неприбутковій установі при її повторному включенні до Реєстру неприбуткових установ та організацій

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Серпень, 2019/№ 8
Якщо неприбуткову установу повторно включили до Реєстру неприбуткових установ та організацій, чи мають їй видати відповідне рішення?

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій (далі — Реєстр) до Реєстру та виключення з Реєстру затверджено постановою КМУ від 13.07.2016 № 440 (далі — Порядок). Включення неприбуткових організацій до Реєстру здійснюють згідно з вимогами пп. 3 – 8 Порядку. Так, у разі:

відсутності підстав для відмови у включенні (повторному включенні) до Реєстру, присвоєнні (зміні) ознаки неприбутковості контролюючий орган зобов’язаний протягом 3 робочих днів з дня отримання реєстраційної заяви та документів, що додають до неї, внести до Реєстру відповідний запис про включення (повторне включення) неприбуткової організації до Реєстру, присвоєння (зміну) ознаки неприбутковості;

наявності підстав для відмови у включенні (повторному включенні) до Реєстру, присвоєнні (зміні) ознаки неприбутковості або для виключення неприбуткової організації з Реєстру контролюючим органом готується відповідне рішення за формою згідно з додатком 2 до Порядку у 2-х примірниках. Один вручають такій організації у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України, а другий залишається в контролюючому органі. Отже, якщо неприбуткова установа (організація) була повторно включена до Реєстру, контролюючий орган вносить до Реєстру відповідний запис про включення (повторне включення) такої установи (організації). Рішення про включення (повторне включення) до Реєстру такій неприбутковій установі (організації) не надсилають. Таку ж думку висловлювали фіскали у роз’ясненні, розміщеному на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» у категорії 102.04. З переліком неприбуткових установ (організацій), включених до Реєстру, можна ознайомитись у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету (cabinet.sfs.gov.ua).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити