Витребування інформації: чи законно?

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Серпень, 2019/№ 8
До редакції звернувся ОМС задля отримання рекомендацій щодо правильності надання відповідей на запити прокурора. Зокрема йдеться про конкретний запит, в якому прокурор бажає отримати інформацію стосовно оренди земельних ділянок комунальної власності. До слова сказати, запит цей було оформлено в формі електронного документа. Давайте розбиратися.

Правові підстави запиту

Отже, прокурор звернувся до ОМС із запитом про надання інформації щодо договорів оренди земельних ділянок комунальної форми власності. Підставою для формування такого запиту стали результати опрацювання інформації Головного управління Державної фіскальної служби щодо суб’єктів господарювання, які мають заборгованість з орендної плати за землю. Як наслідок, виникла необхідність у визначенні наявності у прокурора підстав для представництва інтересів держави в суді в порядку господарського судочинства.

У питаннях, як реагувати на такі запити, необхідно керуватись вимогами Господарського процесуального кодексу України1, також не забуваємо про Конституцію України, Закон України від 14.10.2014 № 1697-VII «Про прокуратуру»2 та Закон України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні».

1 Далі за текстом — ГПК.

2 Далі за текстом — Закон № 1697.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 1311 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

В свою чергу, виключними випадками, за яких прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді, є порушення або загроза порушення інтересів держави.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити