Про надання платних послуг закладами культури

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор», Макаренко Людмила, заступник міського голови — керуючий справами виконавчого комітету Чугуївської міської ради Харківської області
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
Приводом для написання статті стало таке запитання читача: «Яким документом оформляється розмір плати за надання платних послуг закладами культури: наказом керівника закладу культури чи рішенням ОМС? Наведіть приклад розрахунку вартості послуг та надай те інформацію про надання платних послуг закладами культури ОМС». Отже, будемо відповідати на поставлене запитання та виконувати прохання нашого читача.

Положення про надання платних послуг

Питання надання платних послуг закладами регулюють наступні нормативні документи:

1

постанова КМУ від 12.12.2011 № 1271, якою затверджено Перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури1

2

спільний наказ Мінфіну та Мінекономрозвитку від 01.12.2015 № 1004/1113/1556, яким затверджено Порядок визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності2

Примітка. Порядок встановлює механізм визначення вартості та надання платних послуг закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, юридичним та фізичним особам, згідно з переліком платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності, затвердженим постановою КМУ від 12.12.2011 № 1271.

При наданні платних послуг у сфері культури застосовують нормативно-правові акти, що регулюють культурну діяльність.

1 Далі за текстом — Перелік.

2 Далі за текстом — Порядок.

Давайте розберемось, що належить до закладів культури, заснованих на комунальній формі власності.

Відповідно до ст. 23 Закону України від 14.12.2010 № 2778-VI «Про культуру» до базової мережі закладів культури місцевого рівня належать комунальні заклади культури (бібліотеки, музеї, галереї, заповідники, виставкові зали, театри, філармонії, концертні організації, мистецькі колективи, кінотеатри, кіновідеопрокатні підприємства, об’єднання, палаци і будинки культури, інші клубні заклади, заклади освіти сфери культури, початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади (школи естетичного виховання та студії), парки культури та відпочинку тощо).

Для впорядкування питань надання платних послуг закладами культури, заснованими на комунальній формі власності, ОМС доцільно розробити та прийняти Положення про надання платних послуг закладами культури, заснованими на комунальній формі власності. Документ розробляється на підставі вимог Порядку та затверджується рішенням ради (виконавчого комітету).

Що має бути прописано у такому положенні?

Надаємо зразок (для прикладу у статті будемо розглядати уявні заклади культури: Комунальну установу «Культурний центр «N» та централізовану бібліотечну систему):

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити