Актуальне запитання. Про оподаткування рентною платою підприємства з видобування корисних копалин

В обраному У обране
Друк
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
Якщо гірниче підприємство з видобування корисних копалин, що розташоване на території об’єднаної громади, видобуває більше ніж одну корисну копалину, то яким має бути об’єкт оподаткування рентною платою? Чи з усіх корисних копалин буде сплачуватись рентна плата? (Запитання з електронної пошти редакції)

Особливості визначення об’єкта та бази оподаткування рентною платою визначає ст. 252 Податкового кодексу України (далі — ПК). Цим документом віднесено до об’єкта оподаткування рентною платою видобуту корисну копалину, що є результатом господарської діяльності гірничого підприємства з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, що приведена у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством. Водночас ПК визначає, що об’єктом оподаткування рентною платою треба вважати і обсяг видобутої корисної копалини, який у тому числі утворюється в результаті виконання первинної переробки корисної копалини, що провадиться іншими, ніж платник рентної плати, суб’єктами господарювання на умовах господарських договорів про послуги з давальницькою сировиною. Про це зазначено у п. 252.3 ст. 252 ПК. При провадженні господарської діяльності гірничого підприємства з видобування корисних копалин дійсно може виникати більше ніж один об’єкт оподаткування рентною платою. У таких випадках платники рентної плати мають ідентифікувати об’єкти оподаткування рентною платою — види видобутої корисної копалини, що є результатом господарської діяльності гірничого підприємства з видобування. Результат має визначатись платником рентної плати самостійно у журналі обліку видобутих корисних копалин, з урахуванням самостійно затверджених платником схем руху видобутої корисної копалини на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції. Більш детально про це йдеться у пунктах 252.5, 252.19 ст. 252 ПК.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити