Відповідальність ОМС за дотримання прав національних груп на його території

В обраному У обране
Друк
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
В цьому матеріалі вашій увазі буде представлено судову справу, результати розгляду якої мали негативні наслідки для однієї сільської ради Одещини. Для того, щоб наші читачі не припускалися схожих помилок, пропонуємо уважно ознайомитися з нею. Отже, постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду (м. Одеса) від 25 квітня 2019 року було вирішено стягнути з Лощинівського сільського голови по 10 000 грн. відшкодування моральної шкоди на користь кожного з шести позивачів (всього 60 000 грн.). Крім того, з Лощинівської сільської ради було стягнуто на користь позивачів сплачений ними судовий збір, всього у розмірі 9 760 грн. Підставою для стягнення коштів стали, як встановив адміністративний суд, протиправні дії Лощинівського сільського голови щодо оформлення та оголошення рішення № 1 сходу громадян — мешканців села Лощинівка «Про вимогу мешканців села Лощинівка про подальше непроживання представників ромської національності на території с. Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області». Про обставини справи, доводи сторін та обґрунтування судом свого рішення читайте далі.

Ю. Лісова, адвокатка, правозахисниця

Обставини справи

27 серпня 2016 року в с. Лощинівка після вбивства 9-річної дівчинки та оголошення, що за підозрою у вбивстві було затримано представника ромської національності, мешканці села зорганізувалися і з антиромськими гаслами стали громити, підпалювати будинки, де проживали ромські родини. Селяни почали вимагати від сільського голови, депутатів сільської ради, поліції, щоб ромське населення було виселене з села Лощинівка, оскільки, за твердженнями активістів погромів, всі роми ведуть протиправний спосіб життя.

В ніч з 27-го по 28-ме серпня 2016 року ромські родини, включаючи неповнолітніх дітей, вимушені були втекти з села, оскільки їм погрожували фізичною розправою, а поліція та сільська рада не вчинили жодних дій, направлених на їх захист та захист їх майна.

Зранку 28 серпня 2016 року на загальному сході села сільський голова підтримав настрої мешканців села, які вимагали виселити ромські родини, та оголосив підписане ним рішення «Про вимогу мешканців села Лощинівка про подальше непроживання представників ромської національності на території с. Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області». На тому ж сході було вирішено надати ромським родинам за допомогою поліцейських можливість забрати свої речі і забезпечити їх безпечний виїзд з села.

З того часу ромські родини так і не повернулися до своїх домівок, в яких до погромів прожили 5-7 років. Вже протягом трьох років у них не має постійного житла, вони вимушені шукати притулку у родичів або орендувати тимчасове житло.

У 2016-му році представники ромських родин подали адміністративний позов до Управління Національної поліції в Одеській області та до Лощинівського сільського голови, який і був частково задоволений постановою П’ятого апеляційного адміністративного суду від 25.04.2019 (номер справи: 815/94/17).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити