Реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання через представника

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
Правові акти в сфері реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання не передбачають обов’язкове особисте подання громадянином відповідної заяви для реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання. Зареєструвати своє місце проживання або знятись з реєстрації можливо через представника, який повинен діяти на підставі довіреності, посвідченої у встановленому законом порядку. Про нюанси реєстрації місця проживання через представника та відповідні вимоги йтиметься у нашій статті.

Реєстрація за довіреністю

Пунктом 6 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 № 2071, встановлено, що у разі коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку.

1 Далі за текстом — Правила № 207.

Пунктом 18 Правил № 207 передбачено, що для реєстрації місця проживання особа або її представник подає, зокрема, заяву за формами, наведеними відповідно у додатках 6, 7 або 8 до цих Правил. Пунктом 26 Правил № 207 також передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі, в тому числі заяви особи або її представника за формою згідно з додатком 11.

Отже, реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання можливі через представника, який діє на підставі довіреності на реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання конкретного громадянина.

Довіреність на реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання громадянина оформлюється у письмовій формі та повинна бути нотаріально посвідчена.

Увага! Прирівняною до нотаріально посвідчених є довіреність, посвідчена уповноваженою на це особою ОМС, за умови, що довіритель проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити