Виконуємо вимоги законодавства про відкриті дані

В обраному У обране
Друк
Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
Постановою КМУ від 21.10.2015 № 8351 затверджено Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних2, відповідно до якого ОМС як розпорядники інформації мали забезпечити протягом шести місяців (тобто ще до середини 2016-го) оприлюднення та подальше оновлення на своїх офіційних веб-сайтах відповідних наборів даних. Крім іншого, ними також мало бути забезпечено надання інформації, необхідної для проведення оцінки стану оприлюднення та оновлення відкритих даних згідно з Положенням. У той же час аналіз офіційних сайтів рад дає підстави вважати, що вказане Положення пройшло поза очі розпорядників інформації.

1 Далі за текстом — постанова КМУ від 21.10.2015 № 835.

2 Далі за текстом — Положення.

Вимоги до оприлюднення даних

Оприлюднення наборів даних у формі відкритих даних здійснюється за такими принципами:

1

відкритість за замовчуванням

2

оперативність і чіткість

3

доступність і використання

4

порівнянність та інтероперабельність

5

покращене урядування і залучення громадян

6

інклюзивний розвиток та інновації

Набр даних — сукупність однорідних значень (записів) даних і метаданих, що їх описують. Оприлюднення набору даних — завантаження набору даних розпорядником інформації та забезпечення доступу до нього держателем порталу після проходження модерації.

Важливо розуміти, що розпорядники інформації згідно з Положенням завантажують у формі відкритих даних набір даних, визначений у переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, згідно з додатком до Положення, та будь-які інші наявні дані, що відповідають визначенню публічної інформації у формі відкритих даних.

Набори даних завантажуються та регулярно оновлюються розпорядником інформації на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних, який можна знайти за посиланням: data.gov.ua. У розділі «Розпорядники» — «Місцеві» можна в підрозділі відповідної області знайти ваш ОМС та подивитись, як виконуються вимоги чинного законодавства щодо оприлюднення певного переліку інформації.

Для забезпечення оприлюднення та регулярного оновлення публічної інформації у формі відкритих даних розпорядник інформації:

— завантажує та регулярно оновлює на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних набори даних, що перебувають у його володінні;

— може здійснювати завантаження наборів даних, які не включені до переліку, якщо інше не передбачено Законом України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації»3, у разі високого суспільного інтересу до таких даних (високої частоти їх запитування; за результатами опитування громадської думки; антикорупційного ефекту та/або економічного ефекту від оприлюднення наборів даних; наявності інших обставин).

3 Далі за текстом — Закон про доступ до публічної інформації.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити