Актуальне запитання. Про відмову депутата міської ради надати публічну інформацію

В обраному У обране
Друк
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
На ім’я депутата міської ради надійшов запит на інформацію, де журналісти просять пояснити, чому його публічна позиція суперечить його голосуванню на сесії міськради щодо виділення земельної ділянки під будівництво торгових приміщень та його родинні зв’язки із представником забудовника. Проте депутат відмовляється надавати таку інформацію та у будь-який спосіб коментувати своє рішення. Чи є відмова депутата міської ради надати публічну інформацію за запитом на інформацію правомірною? Яка є відповідальність за таку відмову? (Вінницька обл.)

Відповідаючи на запитання, одразу необхідно звернути увагу на один момент: запитувач оперує такими поняттями, як «запит на інформацію» та «публічна інформація», застосовуючи їх у прив’язці до депутата місцевої ради. Це неправильно і зараз поясню чому.

Одне й інше визначення містяться в Законі України від 13.01.2011 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації» (далі — Закон про доступ до інформації). Отже, згідно з вказаним законодавчим актом:

запит на інформацію — це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні (ст. 19 Закону про доступ інформації);

публічна інформація — це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом (ст. 1 Закону про доступ до інформації).

Аналіз вказаних визначень дає всі підстави говорити про наступне:

— запит на інформацію (в межах Закону про доступ до інформації) може бути надано саме розпоряднику інформації;

— запитуватися має публічна інформація.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити