Теми статей
Обрати теми

Роз’яснення стосовно отримання виплати частки заробітної плати за час виконання обов’язків за вакантною посадою

До Управління з питань праці Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області звернувся працівник медичного закладу щодо надання роз’яснення стосовно отримання виплати частки заробітної плати за час виконання обов’язків за вакантною посадою. Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпропетровському регіоні Ірина Константинова надала такі роз’яснення. Порядок оформлення та оплати тимчасового замісництва регламентується роз’ясненням Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. № 30/39 «Про порядок виплати тимчасового заступництва», затвердженим постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 29.12.65 р. № 820/39 (зі змінами та доповненнями, внесеними постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 11.12.86 р. № 521/30-18). Згідно з Роз’ясненням № 30/39 допускається призначення виконуючими обов’язки за вакантною посадою як працівників підприємства, так і сторонніх осіб, які не є працівниками підприємства. Як визначено пунктом 2 Роз’яснення № 30/39, призначення працівника виконуючим обов’язки за вакантною посадою не допускається, але є можливим лише за посадою, призначення на яку здійснюється вищим органом управління. У такому випадку керівник підприємства, установи, організації протягом місяця з дня призначення працівника виконуючим обов’язки має подати до вищого органу управління документи для його затвердження на посаді. Зазначений орган у місячний строк має розглянути це питання та повідомити керівника про результати.

Якщо працівник працює на посаді заступника головного лікаря, чи вважається робота на 25 % за посадою лікаря-хірурга за суміщенням або є доплата за розширений обсяг роботи?

Постановою Ради Міністрів СРСР «Про порядок і умови суміщення професій (посад)» від 4 грудня 1981 року № 1145 та Інструкцією «Про порядок і умови суміщення професій (посад)», затвердженою постановою Держкомпраці СРСР, Мінфіну СРСР і ВЦРПС від 14 травня 1982 року № 53-ВЛ, передбачено порядок і умови суміщення професій (посад), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт і виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника. Розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт визначається як виконання поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робіт за однією і тією самою професією чи посадою. Суміщення професій (посад) — це виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією, посадою (у межах робочого часу за основною роботою). Суміщення професій (посад) передбачає, що суміщувана посада (робоче місце за відповідною професією) є у штатному розписі, але не заповнена, залишається вакантною. За відсутністю вакансії встановити доплату за суміщення неможливо. Згідно з вищезазначеним, якщо працівник працює на посаді заступника головного лікаря, тоді отримання заробітної плати у розмірі 25 % посадового окладу лікаря-хірурга вважається роботою за суміщенням.

Чи повинні попереджувати працівника про припинення додаткової виплати 25 % посадового окладу лікаря-хірурга?

Згідно з ч. 3 ст. 32 КЗпП України про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Так само працівника треба повідомити про припинення суміщення, якщо воно було встановлено на невизначений термін.

Чи може бути зроблений запис у трудовій книжці?

Внесення в трудову книжку відомостей про суміщення Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту України 8 від 29 липня 1993 року № 5, не передбачено, але прямо не забороняється. Тому в деяких випадках у трудову книжку можна внести запис про суміщення професій (посад), якщо працівник, наприклад, працює за суміщенням на такій професії (посаді), що дає йому право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Роз`яснення розміщено на офіційному сайті Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області за посиланням dp.dsp.gov.ua/news-1812.html

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі