Зміни до постанови КМУ № 268: що нового?

В обраному У обране
Друк
Наркізов Микола, консультант з бюджетних питань Харківського регіонального відділення ВАОМС «Асоціація міст України», к. е. н.
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
19 червня Уряд прийняв постанову № 525 «Про внесення змін у додатки до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268». Постанова затверджує нові редакції схем посадових окладів, передбачених додатками 48 — 55. Це означає, що зміни стосуються по суті всіх місцевих рад: обласних, районних, міських (та районних у містах), сільських, селищних. Про них і поговоримо.

Зазначимо, що востаннє суттєві зміни до відповідних додатків були внесені 10 травня 2018 року.

Варто проаналізувати тенденції відповідних змін: 2018 року, внесених 10 травня, — в порівнянні з попередніми; та 2019 року (19 червня) — в порівнянні з показниками, затвердженими 10 травня 2018 року, — на цифрах, що стосуються міських, селищних, сільських рад.

При цьому додатки 50, 51, які стосуються міських рад (а також сільських, селищних рад — об’єднаних громад), передбачають диференціацію за групами міст відповідно до кількості населення (І/ІІ/ІІІ група тощо).

Нагадуємо, що питання віднесення областей та міст до певних груп регулюються постановою КМУ від 21.07.2005 № 614. Зокрема, у постанові зазначено, що віднесення міст до груп за оплатою праці здійснюється обласними державними адміністраціями (виходячи з рамкових показників постанови та статистичних показників кількості населення за конкретними населеними пунктами. — Прим. авт.).

Якщо ми візьмемо до уваги Харківську область, то розпорядженням Харківської ОДА № 160 (від 05.04.2019) визначено, що м. Харків відноситься до групи з населенням понад 1 млн чол.; м. Лозова — до ІІ групи. Всі інші міста обласного значення області — до ІІІ групи.

Крім того, до ІІІ групи віднесено і місто районного значення Балаклію. Решта міст районного значення перебувають у категорії «не відноситься до груп за оплатою праці».

Тепер — до цифр, що стосуються зростання окладів.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити