Культура в умовах децентралізації

В обраному У обране
Друк
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7
На сторінках нашого видання ми вже неодноразово розказували вам про важливість культури та культурної політики в житті кожного громадянина та громади в цілому. Побудова справжньої незалежної держави також неможлива без запровадження культурних цінностей. У цьому контексті особливо важлива роль культури в умовах децентралізації. Які шляхи розвитку культури, що робити з будинками культури, як розвивати культурну інфраструктуру та навіщо вчитися розробляти культурні грантові проекти — про все це ми поговоримо у нашому матеріалі.

Культура — це надзвичайно важливий елемент розвитку держави. Це не тільки дозвілля для громадян, але і своєрідний механізм, що формує ідентичність. Це важлива цінність, яка формує націю.

Небажання розвивати власну культуру та відсутність чіткої культурної політики протягом багатьох років незалежності призвели до того, що український культурний продукт вважався апріорі нецікавим, неконкурентоспроможним та невартим уваги.

Ситуація почала змінюватись на краще з 2014 року. Проте культурний «бум» на всеукраїнському рівні і у великих містах зрозумілий і очікуваний, але що ж робити з регіонами, де культурна інфраструктура вже давно потребує якісного перегляду та перебудови? В цьому контексті особливо цікавим є роль культури в умовах децентралізації.

4 червня в Українському кризовому медіа-центрі пройшов «круглий стіл» за участю Міністра культури, представників профільних установ та представників ОТГ стосовно ролі культури в умовах децентралізації.

Далі ми приводимо тези виступів учасників «круглого столу», що були опубліковані на сайті Українського кризового медіа-центру. Матеріал доступний за посиланням: ucmc.org.ua/uk/kultura-v-umovah-detsentralizatsiyi-tezi-kruglogo-stolu/

Культура в умовах децентралізації: тези «круглого столу»

Культура в умовах децентралізації — яка вона? Про це говорили представники профільних міністерств разом із експертами та представниками ОТГ під час «круглого столу» в Українському кризовому медіа-центрі 4 червня.

Напередодні «круглого столу» Український кризовий медіа-центр у рамках Програми USAID DOBRE провів дослідження стану культурної інфраструктури у 75 громадах 7 областей України. Моніторинг показав: у 75 ОТГ є 488 будинків культури, 271 бібліотека, 19 музеїв і нуль кінотеатрів. До того ж у більшості опитаних громад немає профільного управління, яке б займалося виключно культурою — як правило, вона йде однією із суміжних компетенцій поряд із туризмом чи навіть освітою, молоддю та спортом. Окрім того, за даними дослідження, у селищних та сільських громадах працівників культури менше, ніж у міських, хоча саме там проживає більше людей.

Майже всі опитані громади сказали, що мають потребу у навчанні і серед топ-тем є вміння написання проектів та вивчення міжнародного досвіду.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити