Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Про отримання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів

Чи може уповноважений представник ОМС, іншої юридичної особи, установи або організації отримати за довіреністю кваліфіковані сертифікати відкритих ключів? (Львівська обл.)

Формування та видача кваліфікованого сертифіката відкритого ключа без ідентифікації особи, ідентифікаційні дані якої міститимуться у кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, не допускаються (п. 1 ст. 22 Закону України від 05.09.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», далі — Закон № 2155). Ідентифікація особи — процедура використання ідентифікаційних даних особи з документів, створених на матеріальних носіях, та/або електронних даних, в результаті виконання якої забезпечується однозначне встановлення фізичної, юридичної особи або представника юридичної особи (пп. 20 п. 1 ст. 1 розд. І Закону № 2155). За інформацією, розміщеною на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», під час перевірки цивільної правоздатності та дієздатності юридичної особи кваліфікований надавач електронних довірчих послуг (далі — ЕДП) зобов’язаний ознайомитись з інформацією про юридичну особу, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, пересвідчитись, що обсяг її цивільної правоздатності та дієздатності є достатнім для формування та видачі кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (п. 5 ст. 22 Закону № 2155). Кваліфікований надавач ЕДП під час формування та видачі ключа здійснює ідентифікацію особи уповноваженого представника юридичної особи відповідно до Закону № 2155, перевіряє обсяг його повноважень за документом або за даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, що визначають повноваження представника (п. 6 ст. 22 Закону № 2155). Якщо від імені юридичної особи діє колегіальний орган, кваліфікованому надавачу електронних довірчих послуг подається документ, у якому визначено повноваження відповідного органу та розподіл обов’язків між його членами. Ідентифікація фізичної особи, яка звернулась за отриманням послуги формування ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи (п. 2 ст. 22 Закону № 2155). Тобто, уповноважений представник юридичної особи, установи, організації, ОМС не може отримати за довіреністю кваліфіковані сертифікати відкритих ключів на посадових осіб (керівника, бухгалтера тощо) чи інших працівників таких установ, організацій, ОМС, оскільки під час формування та видачі кваліфікованого сертифіката відкритого ключа здійснюється ідентифікація особи за умови її особистої присутності.

О. Ковшова, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі