Узаконення прибудови до будинку: коли можливо?

В обраному У обране
Друк
Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10/1
У цій статті будемо розглядати цікаве та актуальне рішення щодо процедури та нормативних підстав для узаконення прибудов до житлових будинків. Воно роз’яснює взагалі, коли у суду виникає право розглядати питання про визнання права власності на самобуди по суті та відповідно до яких статей закону це повинно відбуватися.

Про загальне

Позивач звернувся до суду із позовом про визнання права власності на самочинно збудовані прибудови до двоквартирного житлового будинку, в якому Особа 1 є власником однієї із квартир. Відповідачами виступили ОМС, місцеве БТІ, а третьою особою — сусід, який заперечував проти прибудови.

Здавалося, у позивача було все для узаконення: власність на земельну ділянку, на якій розташований будинок, дозвіл ОМС 1986 року на будівництво гаражу, дозвіл 2006 року на узаконення самовільно добудованої літньої кухні, інвентарна план-схема домоволодіння тощо. Неможливість у позасудовому порядку визнати право власності виникла у зв’язку із тим, що працівники КП відмовляли в оформленні відповідної документації та видачі свідоцтва, посилаючись на необхідність сплати коштів за виготовлення інвентарної справи, яку позивач відмовився оплачувати.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити