Оскарження дій державного реєстратора з реєстрації прав та обтяжень

Кравченко Тетяна, аналітик ТОВ «ФАКТОР-МЕДІА», адвокат
Місцеве самоврядування Лютий, 2021/№ 2/1
В обраному У обране
Друк
Державні реєстратори виконавчих органів сільських, селищних та міських рад проводять державну реєстрацію прав та обтяжень на нерухоме майно. Рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав, можуть бути оскаржені, серед іншого, до суду (ст. 6, 37 Закону України від 01.07.2004 № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»1). Як показує практика, здебільшого предметом оскарження стають дії державного реєстратора виконкому відповідної ради з відмови у реєстрації прав, з реєстрації прав за іншими особами, з реєстрації обтяжень речових прав. Тож про нюанси відстоювання в суді правомірності вчинених реєстратором дій і йтиметься у нашій статті.

1 Закон № 1952.

Юрисдикція спорів

Який суд має розглядати позови щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності державного реєстратора?

Здавалось б, цим питанням, звісно ж, має перейматись позивач, адже саме він звертається до суду за захистом своїх порушених прав та інтересів. Але і для державного реєстратора ОМС як сторони у справі, рішення, дії чи бездіяльність якого оскаржуються, це має важливе значення.

Тому що, з одного боку, наслідком порушення юрисдикції спору є скасування рішення суду з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених ст. 20, 22, 25 — 28 КАС України (ст. 318 КАС України).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно