Теми статей
Обрати теми

Організація надання соціальних послуг, щодо яких немає державних соціальних стандартів

Роз’яснення АМУ від 03.02.2021

Закон України «Про соціальні послуги» гарантує особам та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, отримання соціальних послуг. Окрім того, згідно зі статтею 17 цього Закону соціальні послуги надаються відповідно до державних стандартів соціальних послуг. Водночас на сьогодні у частини соціальних послуг, у тому числі базових, відсутні затверджені державні соціальні стандарти. У такому випадку виникає запитання, чи можна організовувати надання таких соціальних послуг?

Асоціація міст України зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На думку АМУ, рішення щодо організації надання соціальних послуг, у яких відсутні державні стандарти, приймає відповідний орган місцевого самоврядування, виходячи з потреб громади та спроможності місцевих бюджетів. Оскільки соціальні послуги спрямовані на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків, їх надання є необхідною складовою повноцінної життєдіяльності територіальної громади.

Роз’яснення розміщене за посиланням: www.auc.org.ua/novyna/organizaciya-nadannya-socialnyh-poslug-shchodo-yakyh-nemaye-derzhavnyh-socialnyh-standartiv

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі