Заступник голови — депутат — член виконавчого комітету…

Брусенцова Яна, директор Департаменту видань для публічно-правової сфери, головний редактор видань «Місцеве самоврядування» та «Радник старости», юрист
Місцеве самоврядування Січень, 2021/№ 1
В обраному У обране
Друк
У цьому матеріалі знову підніму тему поєднання в одній особі заступника голови, депутата та члена виконавчого комітету. Як показала практика, варіацій станом на сьогодні безліч: є такі, які якимось дивном чином мають поєднання три в одному, а є такі, які навмисно намагаються уникнути потрапляння в члени виконавчого комітету, щоб все ж таки не порушувати норми законодавства. Крім іншого, є й різні трактування самих правових норм: хтось вважає, що достатньо, щоб до складу виконавчого комітету входив лише один заступник (бо наче б саме це мав на увазі законодавець), ну а хтось… Тут можна багато чого писати, але не буду. Одразу означу, що в нашій редакції ми дотримуємося тієї думки, що всі заступники мають входити до складу виконавчого комітету, а відповідно заступник за таких обставин не може бути депутатом (або ж має «позбавитися» цього статусу у разі чого). Далі трохи судової практики з цієї тематики.

Почнемо із суті спору

Отже, у лютому 2018 року ОСОБА_1 звернувсь до суду з адміністративним позовом до Сєвєродонецької міської ради Луганської області1 про визнання протиправним та скасування рішення від 30 січня 2018 року № 2233 «Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання» в частині внесення ОСОБА_1 до складу виконавчого комітету міської ради VII скликання.

1 Сєвєродонецька міська рада, відповідач.

В обґрунтування свого позову ОСОБА_1 зазначив, що він є депутатом Сєвєродонецької міської ради VII скликання. В свою чергу 30 січня 2018 року відповідачем було прийнято рішення № 2233 «Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання», яким ОСОБА_1 включено до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно