Як встановити дорожні знаки, щоб не демонтувати?

Кравченко Тетяна, аналітик ТОВ «ФАКТОР-МЕДІА», адвокат
Місцеве самоврядування Січень, 2021/№ 1
В обраному У обране
Друк
Як відомо, ОМС наділені чималими повноваженнями з управління у сфері дорожнього руху та його безпеки: починаючи від встановлення світлофорів і закінчуючи ремонтом автомобільних доріг. Поряд з тим, що в чинному законодавстві про дорожній рух прописані чіткі вимоги щодо його організації та забезпечення безпеки, певні процедурні моменти, зокрема в частині встановлення/розміщення дорожніх знаків, заборони руху певного виду транспорту, викликають труднощі. Як уникнути помилок при прийнятті важливих рішень і не порушити при цьому прав мешканців територіальної громади — читайте у нашому матеріалі.

Повноваження ОМС

Пропоную почати з аналізу норм законів, які визначають компетенцію ОМС у сфері дорожнього руху. Згідно з п. 561 ч. 1 ст. 26 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні»1 до виключної компетенції місцевих рад, серед іншого, належить затвердження вимог до облаштування майданчиків для паркування транспортних засобів з урахуванням норм, нормативів, стандартів у сфері благоустрою населених пунктів, державних будівельних норм, технічних умов, Правил дорожнього руху та інших нормативних документів. Відповідно до підпунктів 1, 10 п. а) ст. 30 Закону № 280 до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, серед іншого, належать управління об’єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв’язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню; затвердження маршрутів і графіків руху, правил користування міським пасажирським транспортом незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках, передбачених законодавством. Відповідно до ст. 6 Закону України від 30.06.1993 № 3353-XII «Про дорожній рух»2 до компетенції міських рад та їх виконавчих органів, районних рад та районних державних адміністрацій у сфері дорожнього руху, серед інших, належить:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно