Теми статей
Обрати теми

Вимоги ОМС щодо погодження режиму роботи кафе та магазинів — безпідставні

Роз’яснення ДРС від 03.03.2021

Місцеві органи влади не мають підстав вимагати від суб’єктів господарювання погоджувати режим роботи закладів сфери обслуговування.

Режим роботи закладів торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення, що не належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, може встановлюватися суб’єктами господарювання самостійно. При цьому орган місцевого самоврядування (ОМС) звертається до суб’єкта господарювання з метою погодження режиму роботи, а не навпаки.

Про це Державна регуляторна служба України повідомила підприємців Івано-Франківської області у відповідь на їх звернення.

Річ у тім, що деякі місцеві ради включили до переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, послугу з погодження режиму роботи підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Досить часто виникають ситуації, коли органи місцевого самоврядування, виходячи за межі своїх повноважень, розробляють нормативно-правові акти локальної дії, що приймаються всупереч законам України. На підставі цих регуляторних актів суб’єкти господарювання повинні погоджувати власний режим роботи з місцевим чиновницьким апаратом.

На жаль, багатьма підприємцями така ситуація вже сприймається як належне і прирівнюється в їх розумінні до необхідності отримання спеціального дозволу (погодження).

Проте згідно з позицією ДРС механізм надання такої адміністративної послуги, як погодження режиму роботи, є надуманим та не регламентованим законодавчо, а прийняття актів, які його запроваджують, не відповідає чинному законодавству України.

Підприємці мають право самостійно встановлювати режим роботи й не зобов’язані погоджувати його з жодними органами (окрім окремих випадків, установлених законом).

Відповідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до самоврядних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить установлення зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.

У свою чергу, до делегованих повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить установлення за погодженням із власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Важливим є той факт, що органи місцевого самоврядування встановлюють режим роботи «за погодженням з власниками», а не навпаки. Окрім цього, вказана норма не надає жодних дозвільних повноважень виконавчим органам сільських, селищних та міських рад.

Таким чином, орган місцевої влади може лише звертатися до суб’єкта господарювання з метою отримання від нього згоди на встановлення режиму роботи, проте, ні в якому випадку не вимагати від суб’єкта господарювання отримання будь-яких погоджень від органів влади.

Нагадаємо, що Законом установлений вичерпний перелік документів дозвільного характеру. Погодження щодо режиму роботи не закріплено Законом України «Про перелік документів дозвільного характеру», а відтак, і вимоги щодо його отримання є безпідставними.

Інформація розміщена на офіційному сайті ДРС за посиланням: www.drs.gov.ua/press-room/vymogy-oms-shhodo-pogodzhennya-rezhymu-roboty-kafe-ta-magazyniv-bezpidstavni/

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі