Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Чи може посадова особа ОМС, яка виїхала за кордон, отримувати грошову допомогу від іноземної держави і чи не буде це порушенням норм та вимог антикорупційного законодавства?

Я, посадова особа органу місцевого самоврядування, через проведення активних воєнних дій на території нашої області з дитиною виїхала за кордон. Чи можу я отримувати грошову допомогу від іноземної держави? Чи не буде це порушенням норм та вимог антикорупційного законодавства?

На думку Національного агентства з питань запобігання корупції (далі — НАЗК), посадові особи, які переїхали за кордон через російську агресію, мають право на соціальну допомогу, навіть якщо вони продовжують перебувати у статусі посадової особи місцевого самоврядування (працюють дистанційно або не працюють через введений простій).

Соціальну допомогу, вважає НАЗК, можна отримувати не лише речами, а й у грошовому еквіваленті. Водночас Закон України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» передбачає, що соціальні виплати у грошовій формі є доходом, який потрібно буде декларувати. Інша річ — підтвердження сум таких виплат, бо при заповненні відповідного розділу в декларації має бути зазначене джерело походження доходу.

На відміну від соціальної допомоги, яку чинне антикорупційне законодавство України не забороняє отримувати, існує обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Тож у разі переходу установи на простій або оголошення простою окремим посадовим особам займатися іншою оплачуваною діяльністю (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю заборонено.

НАЗК зазначило, що найближчим часом будуть ініційовані зміни до законодавства, щоб особи, які стали вимушеними переселенцями, не мали декларувати соціальну та гуманітарну допомогу, а також зміни, які не заборонятимуть сумісництво з іншою оплачуваною діяльністю на час простою.

Відповідь підготовлено за матеріалами офіційного сайту НАЗК: https://nazk.gov.ua/uk/novyny/chy-mozhut-posadovtsi-yaki-vymusheni-buly-pokynuty-terytoriyu-ukrayiny-cherez-rosijske-vtorgnennya-otrymuvaty-groshovu-dopomogu-za-kordonom/

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі