Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю

Чи притягуються в період воєнного стану роботодавці до адміністративної відповідальності за порушення законодавства про працю (зокрема, неоформлення працівників), у т. ч. за невиконання приписів Держпраці, які було вручено до початку воєнного стану в Україні?

Відповідь було надано Департаментом з питань праці Державної служби України з питань праці в листі від 20.07.2022.

Отже…

За порушення законодавства про працю до посадових осіб може бути застосована, зокрема, адміністративна відповідальність.

Частиною першою статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) визначено, що порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до статті 1886 КУпАП невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або його територіальних органів щодо усунення порушень законодавства про працю, зайнятість населення та загальнообов’язкове державне соціальне страхування або недопущення посадових осіб цих органів до здійснення заходів державного нагляду (контролю), підстави яких визначені законом, тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Законодавством не визначено заборони щодо застосування адміністративної відповідальності до посадових осіб у період воєнного стану.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі