Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Щодо виділення земельної ділянки для підприємств, які підлягають евакуації

Яка постанова (постанови) КМУ регулює виділення земельної ділянки для підприємств, що підлягають евакуації?

Відповідь було надано Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру в листі від 25.07.2022 № ПІ-179/0/4-22.

Отже…

Надання земельних ділянок державної або комунальної власності в користування, в тому числі на умовах оренди, здійснюється відповідно до статей 123, 124, 134 Земельного кодексу України (далі — Кодекс), Закону України «Про оренду землі» з урахуванням положень пункту 27 розділу Х «Перехідні положення» Кодексу.

Водночас зазначаємо, що відповідно до підпункту 4 пункту 27 розділу Х «Перехідні положення» Кодексу порядок визначення підприємств, виробничі потужності яких підлягають переміщенню (евакуації) із зони бойових дій, та осіб, яким надається право на одержання в оренду без проведення земельних торгів земельної ділянки державної, комунальної власності для розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) із зони бойових дій, затверджується Кабінетом Міністрів України. Такий порядок повинен передбачати, у тому числі, збирання відомостей, необхідних для розгляду питання про встановлення та зміну цільового призначення земельної ділянки відповідно до підпункту 11 цього пункту.

Перелік осіб, яким надається право на одержання в оренду без проведення земельних торгів земельної ділянки державної, комунальної власності для розміщення виробничих потужностей підприємств, переміщених (евакуйованих) із зони бойових дій, а також перелік підприємств, виробничі потужності яких підлягають переміщенню (евакуації) із зони бойових дій, визначаються спільним рішенням обласної, Київської міської військової адміністрації, з території якої переміщуються (евакуюються) виробничі потужності, та обласної, Київської міської військової адміністрації (а у разі припинення або скасування воєнного стану на відповідній території — обласної, Київської міської державної адміністрації), на територію якої такі потужності переміщуються (евакуюються).

Слід зазначити, що на сьогодні відповідний порядок Кабінетом Міністрів України не затверджено.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі