Теми статей
Обрати теми

Про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо врегулювання окремих питань освітньої діяльності в умовах воєнного стану

Закон України від 19 червня 2022 року № 2315-IX (набрав чинності 01.07.2022)

Верховна Рада України постановляє:

I. Розділ X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 31, ст. 226 із наступними змінами) доповнити пунктом 21 такого змісту:

«21. Під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні»:

1) зупиняється дія положень:

частини третьої статті 10 цього Закону;

частин другої та п’ятої статті 12 цього Закону щодо максимальної кількості учнів у класі (наповнюваності класу) державного, комунального закладу освіти, крім здобуття освіти за очною (денною) або вечірньою формою;

2) тривалість навчального року, дата його початку та/або закінчення визначаються Кабінетом Міністрів України;

3) засновник державного чи комунального закладу загальної середньої освіти або уповноважений ним орган (посадова особа) має право продовжити без проведення конкурсу строк дії строкового трудового договору (контракту), укладеного з керівником відповідного закладу загальної середньої освіти, але не більше ніж на шість місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану».

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Президент України В. ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Коментар

Варто декілька слів зазначити щодо підпункту 3 пункту 21 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» вказаного законодавчого акта.

Судячи зі змісту норми, можна говорити, що відбувається саме продовження строку дії строкового трудового договору шляхом видання відповідного розпорядчого документа та укладення додаткового договору.

Також важливо пам’ятати, що і за умов такого продовження строкового трудового договору необхідно буде згодом застосувати норму Закону України «Про повну загальну середню освіту», відповідно до якої не менше ніж за два місяці до завершення строкового трудового договору, укладеного з керівником закладу загальної середньої освіти, має бути прийнято рішення про проведення конкурсу (ч. 2 ст. 39).

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі