Теми статей
Обрати теми

Про надання роз’яснення

Лист Міністерства економіки України від 06.06.2022 № 4712-06/33863-09

Міністерство економіки України розглянуло […] запит […] і в межах компетенції повідомляє.

Відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» (далі — Закон) Кабінет Міністрів України, інші органи державної влади, військове командування, військові адміністрації, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування здійснюють повноваження, надані їм Конституцією України, цим та іншими законами України.

Згідно з абзацом третім частини дев’ятої статті 9 Закону у період дії воєнного стану сільський, селищний, міський голова може призначати осіб на посади та звільняти з посад в органах місцевого самоврядування, керівників комунальних підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління відповідного органу місцевого самоврядування, у порядку, визначеному частинами п’ятою, шостою статті 10 Закону.

Частинами п’ятою, шостою статті 10 Закону визначено порядок призначення на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій.

Крім цього, сільський, селищний, міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім випадків, передбачених частиною другою статті 21 Закону України «Про культуру» (пункт 10 частини четвертої статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

З огляду на викладене, керівники комунальних підприємств, закладів, установ та організацій, яких було призначено до введення в Україні воєнного стану, на нашу думку, можуть бути звільнені з посади сільським, селищним, міським головою.

Для надання більш детальних роз’яснень щодо зазначених у зверненнях питань пропонуємо звернутися до Міністерства розвитку громад та територій України, як головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, серед іншого, державну регіональну політику, державну політику у сфері розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою.

[…]

Заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор ДЯДЮРА

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі