Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Актуальне запитання. Чи може керівником закладу дошкільної освіти бути педагог без вищої освіти?

Місцеве самоврядування Липень, 2022/№ 7/2
Друк
Чи може керівником закладу дошкільної освіти бути педагог без вищої освіти?

Нормами Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III (далі — Закон № 2628) визначено, що трудові відносини у системі дошкільної освіти регулюються цим Законом, законодавством України про працю, Законом України від «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII (далі — Закон про освіту) та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них.

Відповідно до Закону про освіту керівник закладу освіти призначається засновником у порядку, визначеному законами та установчими документами, з числа претендентів, які вільно володіють державною мовою і мають вищу освіту. Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання (призначення) визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

Відповідно до норм ч. 2 ст. 31 Закону № 2628 керівником закладу саме дошкільної освіти може бути особа, яка є громадянином України, вільно володіє державною мовою, має вищу освіту (для директорів державних, комунальних закладів дошкільної освіти — вищу педагогічну освіту), стаж педагогічної та/або науково-педагогічної роботи не менше трьох років (крім керівників приватних, корпоративних закладів освіти), організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.

У вересні 2021 року наказом № 620-21 Міністерство економіки України затвердило професійний стандарт керівника (директора) закладу дошкільної освіти, яким також передбачено наявність вищої освіти у відповідної особи (https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-profesijnogo-standartu-kerivnik-direktor-zakladu-doshkilnoyi-osviti).

Тож відповідно до вимог зазначених законів і нормативних актів керівником закладу дошкільної освіти може бути особа, яка має вищу освіту.

Відповідь на запитання підготовлено в рамках проєкту DECIDE

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі