Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Як бути в ситуації, коли особа не може надати конкурсній комісії документ, який підтверджує володіння державною мовою?

На конкурс в ОМС подає документи внутрішньо переміщена особа. За умовами конкурсу потрібно надати документи щодо підтвердження володіння державною мовою. Відповідного сертифіката особа не отримувала, але каже, що вивчала мову у школі, про що свідчить атестат із додатком, який залишився на окупованій території. Як ОМС та особі вийти з цієї ситуації?

Ситуація неприємна, але така, яку можливо вирішити. Втрату документів про освіту не можна назвати рідкістю, адже багатьом особам довелося евакуюватися, щоб не опинитися під обстрілами чи в окупації, у дуже стислі строки.

Зазвичай при втраті документа про загальну середню освіту необхідно звертатися до закладу, що його видав. Якщо особа це не може здійснити особисто, то, крім цього, від імені заявника може звертатися законний представник. Водночас із запитання не є зрозумілим, у який час і на якій території особа отримала відповідний документ.

Тож, наприклад, особи, які здобули загальну середню освіту в закладах освіти на тимчасово окупованих територіях України, закладах окремих населених пунктів Донецької та Луганської областей, а також на захоплених територіях, можуть звернутися із заявою до будь-якого ЗЗСО за місцем тимчасового проживання чи перебування випускника (чи законного представника). У разі відсутності довідки щодо результатів річного оцінювання навчальних досягнень заклад здійснює оцінювання знань випускника відповідно до Порядку обліку та видачі документів про загальну середню освіту державного зразка особам, які здобули загальну середню освіту в навчальних закладах на тимчасово окупованій території України у 2014 році, затвердженого наказом МОН від 12.05.2014 № 570.

Для отримання дубліката необхідно звернутися до будь-якого ЗЗСО (на території, де не ведуться бойові дії) із заявою щодо надання інформації про отриманий в Україні документ.

Якщо особа володіє інформацією про серію та номер власного документа про загальну середню освіту, вона має можливість оформити електронний запит і отримати на електронну пошту інформацію з Реєстру документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (у формі виписки з кваліфікованими електронними підписом і печаткою технічного адміністратора ЄДЕБО): https://info.edbo.gov.ua/edu-documents/.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі