Теми статей
Обрати теми

Щодо анульованих спеціальних бланків нотаріальних документів

Лист Міністерства юстиції України від 19.05.2022 № 37825/37.1/32-22

Військова агресія Російської Федерації проти України та, як наслідок, тимчасова окупація окремих населених пунктів України, ведення на відповідній території активних бойових дій створили загрозу неправомірного вилучення чи втрати спеціальних бланків нотаріальних документів, які не були витрачені нотаріусами.

Через відсутність фізичного доступу до своїх робочих місць (контор), розташованих на таких територіях, керуючись Порядком використання, зберігання, обігу спеціальних бланків нотаріальних документів і звітності про їх витрачання, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2021 № 1290, а також підпунктом 4 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 164, нотаріуси направляли до державного підприємства «Національні інформаційні системи» (далі — ДП «НАІС») письмові повідомлення щодо анулювання невикористаних спеціальних бланків нотаріальних документів.

Разом із тим унаслідок деокупації низки населених пунктів України та припинення активних бойових дій нотаріуси повернулися до своїх робочих місць (контор) для подальшого здійснення нотаріальної діяльності.

З огляду на це, якщо після повернення до робочого місця (контори) та перевірки невикористаних спеціальних бланків нотаріальних документів, зокрема відповідності їх серій і номерів, встановлено, що вони не були втрачені, викрадені, не є дефектними, зіпсованими або пошкодженими, нотаріус може використовувати такі бланки для вчинення нотаріальних дій.

Для цього до регіональної філії ДП «НАІС» необхідно надіслати скріплений підписом і печаткою нотаріуса лист з проханням розблокувати придатні для подальшого використання спеціальні бланки нотаріальних документів із зазначенням їх серій та номерів.

Кольорову скановану копію такого листа слід направити на електронну пошту: inbox@nais.gov.ua, а його оригінал — засобами поштового зв’язку.

З метою отримання більш детальної інформації, зокрема з технічних питань, рекомендуємо звертатися до відповідних філій ДП «НАІС», перелік яких розміщений за посиланням: https://nais.gov.ua/contacts#branch, а також до call-центру за номером: 0-800-508-584.

Перший заступник Міністра Євгеній ГОРОВЕЦЬ

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі