Теми статей
Обрати теми

Платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, має право на податкову знижку за оренду житла

Місцеве самоврядування Травень, 2022/№ 5/2
Друк
Роз’яснення Головного управління ДПС у Чернівецькій області від 10.05.2022

Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що фізична особа — платник податку, яка має статус внутрішньо переміщеної особи, має право на податкову знижку на суми коштів, фактично сплачених нею протягом звітного року, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку).

Для повернення сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб необхідно подати до податкових органів:

— декларацію про майновий стан і доходи;

— копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

— копію договору оренди житла;

— платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати;

— заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають права на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.

Звертаємо увагу: копії зазначених документів надаються разом із податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв’язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку.

Умови для отримання податкової знижки, відповідно до яких такі особи(платники податку) та/або члени їх сім’ї першого ступеня споріднення:

— не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;

— не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.

Розмір такої знижки не може перевищувати в розрахунку на календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року, — 180000 гривень.

Документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки, можуть бути Витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних чи райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання тощо.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі