Теми статей
Обрати теми

Щодо попередньої оплати та авансування закупівлі товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів

Редакція ПБО
Лист від 11.12.2006 р. № 31-09000-18-13/26471

Щодо попередньої оплати та авансування закупівлі товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів

 

Лист Міністерства фінансів України від 11.12.2006 р. № 31-09000-18-13/26471

 

Щодо поняття «послуги з енергопостачання»

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 р. № 1404 «Питання попередньої оплати товарів, робіт та послуг, що закуповуються за бюджетні кошти» передбачено можливість здійснення попередньої оплати на строк

не більше одного місяця в разі закупівлі послуг з енергопостачання. За Законом України «Про енергозбереження» паливно-енергетичними ресурсами визначено сукупність усіх природних і перетворених видів палива та енергії, які використовуються в національному господарстві.

Тому вважаємо, що відповідні положення постанови слід застосовувати

до всіх видів енергоносіїв, до яких, зокрема, відносяться кам’яне і буре вугілля, торф, інші види первинного, твердого палива, кам’яновугільні брикети, інші види вторинного твердого палива, буровугільні і торф’яні брикети, газ нафтопереробки, нафтопродукти, природний газ, природні енергетичні ресурси (ядерна, гідравлічна та геотермальна енергія, інші природні ресурси), електрична і теплова енергія (Закон України «Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу»).

Щодо питання авансування робіт з капітального будівництва, капітального ремонту, реконструкції та реставрації

При встановленні розміру авансу при розрахунках з підрядниками за виконані роботи в капітальному будівництві слід керуватися вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва». Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 р. № 1404 «Питання попередньої оплати товарів, робіт та послуг, що закуповуються за бюджетні кошти»

питання щодо розміру авансу не регулюється.

Щодо проведення авансування закупівлі товарів, робіт та послуг у випадках, не визначених нормами постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 р. № 1404

Відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України розпорядник бюджетних коштів оплату платежів здійснює після отримання товарів, робіт та послуг відповідно до умов узятого бюджетного зобов’язання, якщо інше не передбачено нормативно-правовими актами.

Окремі види закупівель товарів, робіт та послуг, щодо яких замовниками при укладанні договорів може бути передбачено попередню оплату, визначено постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2006 р. № 1404. В інших випадках застосовуються норми Бюджетного кодексу України.

У разі подання детальних обґрунтувань та пояснень щодо необхідності застосування попередньої оплати товарів, робіт та послуг у випадках, не передбачених чинними нормативно-правовими актами, вони будуть розглянуті Міністерством фінансів України в установленому порядку*.

* Див. також матеріал на с. 53.

Прим. ред.

Заступник міністра фінансів
А. Мярковський

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі