Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Підприємство, яке не здійснює господарської діяльності, не звільнено від сплати комунального податку

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 80
В обраному У обране
Друк
Стаття

Підприємство, яке не здійснює господарської діяльності, не звільнено від сплати комунального податку

 

Чи необхідно сплачувати комунальний податок підприємству, яке не здійснює господарської діяльності?

 

Статтею 15 Закону «Про систему оподаткування» від 25.06.91 р. № 1251-XII (зі змінами та доповненнями) та ст. 1 Декрету «Про місцеві податки і збори» від 20.05.93 р. № 56-93 (зі змінами та доповненнями)

до переліку місцевих податків і зборів віднесено комунальний податок. При цьому комунальний податок є обов’язковим для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об’єктів оподаткування або умов, з якими пов’язане запровадження цього податку.

Згідно зі

ст. 15 Декрету № 56-93 комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 % річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Форму податкового розрахунку комунального податку затверджено

наказом ДПАУ від 24.12.2003 р. № 625 (зареєстровано в Мін’юсті України 08.01.2004 р. за № 4/8603). Приміткою до форми податкового розрахунку комунального податку щодо порядку визначення кількісного складу працівників (рядок 01) визначено, що кількісний склад працівників за відповідний базовий податковий (звітний) період дорівнює показнику середньооблікової кількості штатних працівників, визначеному відповідно до Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286 (зареєстровано в Мін’юсті України 30.11.2005 р. за № 1442/11722).

Тобто об’єкт оподаткування комунальним податком, а саме

середньооблікова кількість штатних працівників, не залежить від результатів господарської діяльності.

Відповідно до

ст. 18 Декрету № 56-93 органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів згідно з переліком і в межах установлених граничних розмірів ставок. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю скасовувати окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків та зборів.

Отже,

якщо рішенням органу місцевого самоврядування не передбачено пільг для підприємств, які не здійснюють господарської діяльності, то ці підприємства сплачують комунальний податок у порядку, передбаченому рішенням органу місцевого самоврядування.

Відповідь підготовлено за сприяння:

Юрія Дьякона,
 начальника відділу удосконалення законодавства та методології інших податків і зборів (обов’язкових платежів)
 Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Наталії Ярути,
головного державного податкового інспектора

«Вісник податкової служби України», травень 2006 р., № 28 (407), с. 52

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно