Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Головною умовою правильного розміщення торгового патенту є його відкритість і доступність

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Жовтень, 2007/№ 86
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Головною умовою правильного розміщення торгового патенту є його відкритість і доступність

 

Де має бути розміщено торговий патент? Чи можна розмістити його в «Куточку покупця»? Чи обов’язково розміщувати саме оригінал патенту?

(м. Дніпропетровськ)

 

Основні вимоги до розміщення торгового патенту викладено у

ч. 1 ст. 7 Закону про патентування. Так, торговий патент має бути розміщено:

— на фронтальній вітрині магазину, а за її відсутності — біля касового апарата;

— на фронтальній вітрині малої архітектурної форми;

— на табличці — для автомагазинів, розвозок та інших видів пересувної торговельної мережі, а також для лотків, прилавків та інших видів торговельних точок, відкритих у відведених для торговельної діяльності місцях;

— у пунктах обміну іноземної валюти;

— у приміщеннях для надання послуг у сфері грального бізнесу та надання побутових послуг.

Особливо важливий момент:

торговий патент має бути відкритим і доступним для огляду.

Порушникам цієї норми загрожує штраф у розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць (див.

абзац третій ч. 1 ст. 8 Закону про патентування).

Отже, згідно з наведеними нормами умовами правильного розміщення торгового патенту є його

відкритість і доступність .

Згідно з

п. 10 Порядку № 833 «Куточок покупця» також має знаходитись на видному і доступному місці. Він повинен містити таку інформацію:

— найменування власника чи уповноваженого ним органу;

— книгу відгуків та пропозицій;

— адреси та номери телефонів органів, що забезпечують захист прав споживачів.

Однак, як бачимо, про торговий патент тут немає і згадки. Єдине, про що в

Порядку № 833 йдеться, — це про те, що торговий патент має бути розміщено відповідно до встановлених вимог.

Не виключено, що податківці підійдуть до питання формально і визнають порушенням розміщення торгового патенту в «Куточку покупця».

Тому, на наш погляд, підприємству краще підстрахуватися і

розмістити торговий патент згідно з вимогами Закону.

Тепер про те, чи може бути в установленому місці розміщено не оригінал торгового патенту, а його копію.

Уважно вивчивши норми

Закону про патентування, робимо висновок, що тут не зазначається про необхідність розміщення саме оригіналу патенту, як, власне, не йдеться і про його копію, у тому числі засвідчену нотаріально.

Утім, підприємство в цьому питанні може апелювати до досить давнього

листа ДПАУ від 05.08.96 р. № 11-411/10-5236. Так, на думку податківців, у доступному для огляду місці може бути розміщено не оригінал торгового патенту, а його нотаріально засвідчену копію. Сам же оригінал має знаходитися в торговельній точці — він обов’язковий для пред’явлення на вимогу посадових осіб державної податкової інспекції та органів МВС.

«Свіжішу» точку зору з цієї теми висловлено в

ухвалі ВАСУ від 11.05.2006 р. № 2-263/06 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 4). У цій ухвалі судове відомство констатувало, що розміщення копії торгового патенту в торговельному приміщенні у відкритому та доступному місці за наявності оригіналу патенту в документації підприємства не є порушенням порядку його використання.

Більше того, ВАСУ дав зрозуміти, що

ч. 1 ст. 7 Закону про патентування не зобов’язує суб’єктів господарювання розміщувати для огляду нотаріально засвідчену копію торгового патенту. Із цього випливає, що достатньою умовою для виконання вимог зазначеного Закону є розміщення у відкритому та доступному місці ксерокопії торгового патенту, не обов’язково засвідченої нотаріально.

Та все ж таки, незважаючи на таке позитивне судове рішення, для уникнення непорозумінь рекомендуємо по можливості розміщувати на видному і доступному для огляду місці оригінал патенту.

Наталя Білова, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно