Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Про складання податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2008/№ 32
Друк
Лист від 02.04.2008 р. № 6548/7/15-0817

Про складання податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування

 

Лист Державної податкової адміністрації України від 02.04.2008 р. № 6548/7/15-0817

(витяг)

 

Державна податкова адміністрація України направляє

рекомендації щодо складання податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування за I квартал 2008 року.

Пунктом 5 статті 19 розділом II Закону України від 28 грудня 2007 року № 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» установлено, що у 2008 році запроваджуються нормативи збору за спеціальне водокористування в частині використання поверхневих та підземних вод згідно з додатком № 2 до розділу II цього Закону, який є його невід’ємною частиною.

Законом, зокрема,

запроваджені додаткові , до діючих раніше, нормативи збору за спеціальне водокористування в частині використання поверхневих та підземних вод, які входять до складу напоїв, а саме за використання води:

поверхневої —

2 гривні за 1 куб. метр;

підземної —

4 гривні за 1 куб. метр.

Податковий розрахунок збору

за спеціальне водокористування подається платником збору за формою, установленою відповідно до Інструкції про порядок обчислення і справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженої спільним наказом Мінфіну України, ДПА України, Мінекономіки України, Мінекобезпеки України від 01.10.99 № 231/539/118/219, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19.10.99 за № 711/4004 (із змінами і доповненнями).

На даний час форма

податкового розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту не передбачає відображення платниками збору за спецводокористування обсягів фактично використаної води, нормативів збору та нарахованих сум для підприємств-виробників напоїв, так як спеціальних рядків у розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту для їх відображення немає.

<...>

Враховуючи, що пунктом 141 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.08.99 № 1494, розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, то податковий (звітний) період* за I квартал 2008 року починається з 1 квітня 2008 року і закінчується 12 травня 2008 року.

* Не податковий (звітний) період, а строк подання розрахунку. —

Прим. ред.

З метою упередження похибок при складанні податкового розрахунку збору за спеціальне водокористування за I квартал 2008 року та до офіційного введення в дію зміненої форми податкового розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, платники збору за спецводокористування подають податковий розрахунок

за діючою формою, з урахуванням наступних рекомендацій.

Підприємства, які використовують воду для виробництва напоїв,

додатково до розрахунку збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики, подають розрахунок збору за спеціальне водокористування в частині використання води, що входить до складу напоїв (далі — додатковий розрахунок) за формою, встановленою для розрахунку збору за спецводокористування, із зазначенням у спеціальному полі для службових відміток про вид розрахунку, біля рядку «Загальний розрахунок» слова «виробник».

При цьому, оскільки для виробників напоїв не передбачено окремо установлених річних лімітів використання водних ресурсів, дані

р. 01 додаткового розрахунку повинні співпадати з даними р. 01 основного розрахунку, а обсяг води, використаної у складі напоїв, обраховується платником збору самостійно, виходячи з установленого річного ліміту, наданого платнику збору за спецводокористування. Також нормативи збору за використання води, що входить до складу напоїв, відображаються в копійках за кубічний метр. <...>

Заступник голови С. Чекашкін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі