Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Штраф за неоприбуткування виручки

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2008/№ 33
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Штраф за неоприбуткування виручки

 

Підприємство здійснює торговельну діяльність із застосуванням РРО. Протягом декількох днів продавець-касир роздруковував Z-звіти та вклеював їх на окрему сторінку КОРО. Проте інформацію із Z-звітів за ці дні не було перенесено до КОРО.

Чи правомірне в цьому у випадку застосування штрафної санкції за неоприбуткування готівки згідно з Указом № 436?

(м. Дніпропетровськ)

 

Так, правомірне.

Відповідно до

п. 2.6 Положення № 637 уся готівка, що надходить до каси, повинна своєчасно (у день отримання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

При проведенні готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК

оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень до КОРО на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).

Інакше кажучи, сума виручки, пробита через РРО, вважатиметься

оприбуткованою тільки після відповідного оформлення КОРО.

Отже, якщо дані про виручку, отриману протягом дня через РРО, не було записано до КОРО, а тільки в КОРО підклеєно Z-звіти за цей день, то є всі підстави вважати таку виручку неоприбуткованою.

За це порушення згідно з

Указом № 436 до підприємства застосовуються штрафні санкції в п’ятикратному розмірі неоприбуткованої готівки.

Крім того, порушення порядку ведення операцій з готівкою згідно зі

ст. 1642 КУпАП тягне за собою притягнення посадових осіб підприємства до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 8 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 136 до 255 грн.), а за повторне порушення протягом року — від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн.).

Вікторія Матвєєва, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно