Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Щодо застосування ремонтного ліміту новоствореними платниками податку на прибуток.

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2008/№ 64
Друк
Стаття

Щодо застосування ремонтного ліміту новоствореними платниками податку на прибуток

 

Відповідно до пункту 11.1 ст. 11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (далі — Закон) для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. У разі якщо особа береться на облік податковим органом як платник цього податку всередині податкового періоду, то перший звітний податковий період розпочинається з дати, на яку припадає початок такого обліку, та закінчується останнім календарним днем наступного податкового періоду.

Відповідно до підпункту 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону платники податку мають право протягом звітного періоду віднести до валових витрат будь-які витрати, пов’язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів, у сумі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду.

Витрати, що перевищують зазначену суму, розподіляються пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 чи окремих об’єктів основних фондів групи 1 та збільшують балансову вартість основних фондів відповідних груп чи окремих об’єктів основних фондів групи 1 станом на початок розрахункового кварталу.

Таким чином, якщо платника податку взято на податковий облік протягом IV календарного кварталу певного податкового року, то початок його першого звітного періоду визначається як дата, на яку припадає взяття його на податковий облік, а оскільки станом на цю дату у податковому обліку платника величина сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів дорівнює нулю, то

протягом як першого звітного періоду, що закінчується останнім днем І календарного кварталу безпосередньо наступного податкового року, так і усього такого наступного податкового року платник не має права на застосування абзацу першого п.п. 8.7.1 п. 8.7 ст. 8 Закону.

Олексій ЗАДОРОЖНИЙ

,
 заступник директора Департаменту податку на прибуток
 та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

Валентин ЗАВГОРОДНЄВ

,
 заступник директора Департаменту — начальник відділу адміністрування податку на прибуток
 та податкових платежів Департаменту податку на прибуток та інших податків і зборів (обов’язкових платежів) ДПА України

 

Прим. ред.

Як бачимо, у цьому питанні ДПАУ не відійшла від формально жорсткого прочитання норм законодавства, тобто вочевидь не погодилась з пропозицією, висловленою у коментарі редакції до листа ДПАУ від 04.07.2008 р. № 13412/7/15-0217 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 56, с. 8).
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі