Теми статей
Обрати теми

Пошта редакції. Зворотна фінансова допомога

Редакція ПБО
Відповідь на запитання

Зворотна фінансова допомога

 

У 2007 році підприємство видало зворотну фінансову допомогу засновникові в сумі 100 тис. грн. за договором позики (строк повернення до 01.07.2008 р.). На 01.01.2008 р. суму не повернено. Чи треба включати таку суму до валових доходів?

(м. Харків)

 

Оскільки йдеться про

кошти, надані в користування на певний строк, то з точки зору оподаткування вони підпадають під поняття «зворотна фінансова допомога» (п.п. 1.22.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» у редакції Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР, далі — Закон про податок на прибуток).

Передбачені

Законом про податок на прибуток правила податкового обліку зворотної фінансової допомоги (пп. 1.22.1, 4.1.6) регламентують оподаткування такої допомоги виключно її одержувачем.

Отже, сума

виданої фінансової допомоги засновнику не включається ні до валових доходів, ні до валових витрат займодавця.

Слід зауважити, що сума заборгованості фізичної особи,

за якою закінчився строк позовної давності (крім податкового боргу), включається до складу загального оприбутковуваного доходу такої фізичної особи (п.п. 4.2.11 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.2003 р. № 889-IV. Тому, лише після закінчення строку позовної давності стане питання про сплату податку з доходів фізичних осіб.

Микола Шпакович, економіст-аналітик

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі