Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Щодо встановлення у колективних договорах мінімального розміру тарифної ставки зарплати

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Березень, 2008/№ 24
Друк
Лист від 07.02.2008 р. № 013-0184-01, 07/01-16/275

Щодо встановлення у колективних договорах мінімального розміру тарифної ставки зарплати

 

Лист Міністерства праці та соціальної політики України, Федерації професійних спілок України від 07.02.2008 р. № 013-0184-01, № 07/01-16/275

 

У зв’язку з численними зверненнями посадових осіб суб’єктів підприємницької діяльності профспілок, їх об’єднань щодо встановлення у колективних договорах мінімального розміру ставок (окладів) заробітної плати Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю Міністерства праці та соціальної політики України та Федерація професійних спілок України повідомляють наступне.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про оплату праці»

основою організації оплати праці є тарифна система, яка включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики. Тарифна сітка (схема посадових окладів) формується на основі тарифної ставки робітника першого розряду, яка встановлюється у розмірі, що перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати. При цьому законом прямо не передбачено величину перевищення розміру мінімальної заробітної плати.

Разом з тим, статтею 11 зазначеного Закону встановлено, що

мінімальні розміри ставок (окладів) заробітної плати, як мінімальні гарантії в оплаті праці, визначаються генеральною угодою. Зазначена норма є обов’язковою для всіх суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують найману працю, оскільки вона є нормою спеціального закону в сфері оплати праці.

Пунктом 2.2 Розділу II діючої

Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями на 2004 — 2005 роки передбачено, що мінімальна тарифна ставка робітника 1 розряду встановлюється у розмірі не менш 120 відсотків розміру мінімальної заробітної плати (крім установ, організацій та закладів окремих галузей бюджетної сфери, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298).

Таким чином,

встановлення у колективних договорах мінімального розміру тарифної ставки робітника першого розряду на рівні 120 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом, є обов’язковим, оскільки стаття 11 Закону України «Про оплату праці» визначає мінімальні гарантії в оплаті праці та є нормою прямої дії спеціального закону в сфері оплати праці*.

* Див. також матеріал на с. 51. —

Прим. редакції

Директор Держнаглядпраці — Головний державний інспектор праці України
В. Лось

Заступник голови Федерації професійних спілок України

Г. Осовий
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі