Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Податок на прибуток. Пільгові пенсії та валові витрати

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2008/№ 93
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Податок на прибуток

 

Пільгові пенсії та валові витрати

 

Підприємство відшкодовує Пенсійному фонду пільгові пенсії. Чи можна включати такі суми до валових витрат?

(м. Київ)

 

Згідно з

п.п. 5.2.5 Закону про податок на прибуток до складу валових витрат включаються суми внесених (нарахованих) податків, зборів (обов’язкових платежів), установлених Законом про систему оподаткування, статтею 14 якого передбачено, що до загальнодержавних податків і зборів належить збір на обов’язкове державне пенсійне страхування.

ДПАУ в

листі від 28.04.2007 р. № 8820/7/15-0317 // «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 38 (до якого було внесено зміни листом від 27.02.2008 р. № 3773/7/15-0317 // «Податки та бухгалтерський облік», 2008, № 19) погодилася з тим, що витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ст. 13 Закону № 1788, з метою оподаткування прирівнюються до збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та включаються до складу валових витрат.

А от щодо

різниці між розміром пенсії, призначеної відповідно до ст. 24 Закону «Про наукову та науково-технічну діяльність» від 13.12.91 р. № 1977-XII (далі — Закон № 1977), та сумою пенсії, нарахованої в загальному порядку, фінансування якої передбачено постановою КМУ від 24.03.2004 р. № 372, позиція ДПАУ, висловлена у згаданому вище листі № 8820/7/15-0317, протилежна. ДПАУ наполягає, що такі витрати до складу валових витрат включати не можна.

Хоча, на наш погляд, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених згідно із

Законом № 1788, і компенсація, що перераховується органам Пенсійного фонду для фінансування пенсій, призначених згідно із Законом № 1977, за своєю суттю ідентичні. Тому їх оподаткування також має бути однаковим (див. редакційний коментар до листа № 8820/7/15-0317 // «Податки та бухгалтерський облік», 2007, № 38).

Питання відображення таких витрат у декларації теж заслуговує на те, щоб ми про нього згадали.

Хоча ДПАУ вважає, що витрати на сплату пільгових пенсій включаються до валових витрат згідно з

п.п. 5.2.5 Закону про податок на прибуток, уключати їх у рядок 04.6 декларації, в якому зазначаються суми податків, зборів (обов’язкових платежів), не можна. Адже в додатку Р1, де розшифровуються дані ряд. 04.6 декларації в розрізі конкретних податків та зборів, немає відповідного рядка. Отже, нічого не залишається, як включити їх у рядок 04.13 декларації як інші витрати, передбачені ст. 5 Закону про податок на прибуток.

Микола Шпакович, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно