Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Виплати працівникам. Надання податкової соціальної пільги розлученій жінці

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Листопад, 2008/№ 93
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Виплати працівникам

 

Надання податкової соціальної пільги розлученій жінці

 

Розлучена жінка має дитину віком до 18 ро ків. Які документи їй необхідно надати для отримання права на податкову соціальну пільгу. Як до її зарплати застосовується податкова соціальна пільга?

(м. Кривий Ріг)

 

Згідно з

п.п. «а» п.п. 6.1.2 Закону № 889 право на податкову соціальну пільгу (далі — ПСП) у розмірі 386,25 грн. на кожну дитину віком до 18 років має самотня мати або самотній батько (опікун, піклувальник). При цьому відповідно до п. 12 Порядку № 2035 платник податків вважається самотньою матір’ю або самотнім батьком (опікуном, піклувальником), якщо на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної п.п. «а» п.п. 6.1.2 Закону № 889, має на утриманні дітей віком до 18 років і не перебуває у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом.

ДПАУ у своєму

листі від 22.06.2004 р. № 11496/7/17-3117 зазначала, що особам, які розлучені, для застосування такої ПСП необхідно подати до бухгалтерії підприємства, крім заяви про застосування пільги, також копію свідоцтва (дублікат свідоцтва) про народження дитини (дітей), копію свідоцтва про розлучення та копію паспорта з відміткою про розірвання шлюбу.

Згідно із

Сімейним кодексом України (для цілей надання ПСП) «утриманням дитини» слід вважати, насамперед, її спільне проживання з одним із батьків. Документом, що підтверджує таке спільне проживання (утримання) можуть бути довідка ЖЕКу, довідка органу опіки, рішення суду або нотаріально завірений договір між колишнім чоловіком та дружиною щодо реалізації батьківських прав та виконання зобов’язань тим із них, хто проживає окремо від дитини, наприклад, чоловіком.

Таким чином, розлучена жінка, яка має дитину віком до 18 років та претендує на ПСП у розмірі 386,25 грн., повинна подати:

— заяву на застосування пільги;

— копію свідоцтва про народження дитини;

— копію свідоцтва про розлучення та копію паспорта про розірвання шлюбу;

— довідку ЖЕКу про спільне проживання з дитиною.

Звертаємо увагу: розлучена жінка, крім ПСП у розмірі 386,25 грн., має право на ПСП у розмірі 257,50 грн. у разі, якщо її зарплата не перевищує граничного розміру.

Щодо граничного розміру зарплати, до якої застосовуються ПСП, зазначимо таке. Відповідно до

абзацу другого п.п. 6.5.1 Закону № 889 граничний розмір доходу, що дає право на отримання ПСП одному з батьків у випадках та в розмірах, передбачених пп. «а» — «в» п.п. 6.1.2 Закону № 889, визначається як добуток граничної величини зарплати, до якої застосовується ПСП (у 2008 році — 890 грн.), та відповідної кількості дітей.

У цій ситуації граничний розмір зарплати розлученої жінки становить 890 грн. Якщо розмір її зарплати не перевищує 890 грн., то вона має право на ПСП у розмірі 386,25 грн. та на ПСП у розмірі 257,50 грн. Якщо її зарплата перевищує 890 грн., то вона не має права на зазначені ПСП.

Приклад.

Заробітна плата працівниці підприємства (відділ кадрів) становить 800 грн. на місяць. У вересні 2008 року вона подала заяву на застосування ПСП та всі документи, що підтверджують її статус самотньої (розлученої) жінки.

У бухгалтерському та податковому обліку нарахування зарплати, податку з доходів та соцвнесків провадиться так:

 

№ з/п

Зміст господарської операції

Кореспондуючі рахунки

Сума, грн.

дебет

кредит

1

Нараховано заробітну плату

92

661

800,00

2

Нараховано внески до соціальних фондів (33,2 % + 1,5 % + 1,3 % + 1,06 % (умовно))

92

65

296,48

3

Утримано внесок до Пенсійного фонду

661

651

16,00

4

Утримано внесок до Фонду страхування з тимчасової втрати працездатності

661

652

8,00

5

Утримано внесок до Фонду страхування на випадок безробіття

661

653

4,00

6

Утримано податок з доходів фізичних осіб ((800 - 16 - 8 - 4 - 386,25 - 257,50) х 0,15)

661

641/ПДФО

19,24

7

Перераховано внески до соціальних фондів

65

311

324,48

8

Перераховано податок з доходів фізичних осіб

641/ПДФО

311

19,24

9

Отримано до каси з розрахункового рахунка гроші на виплату зарплати

301

311

752,76

10

Виплачено заробітну плату працівнику

661

301

752,76

 

Тетяна Онищенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно