Теми статей
Обрати теми

Умовний продаж здійснюється відносно тих залишків, по яких був нарахований податковий кредит; «Доброволець» має право знятися з реєстрації платника ПДВ

Редакція ПБО
Лист від 28.02.2008 р. № 3975/7/16-1515-20

Умовний продаж здійснюється відносно тих залишків, по яких був нарахований податковий кредит;
«Доброволець» має право знятися з реєстрації платника ПДВ

Лист Державної податкової адміністрації України від 28.02.2008 р. № 3975/7/16-1515-20

(витяг)

 

ДПАУ розглянула звернення та повідомляє.

<...>

2.

Щодо податкових наслідків при анулюванні свідоцтва платника ПДВ

Згідно з п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ у разі анулювання реєстрації платник податку позбавляється права на нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування, але у строки, визначені законом, є зобов’язаним погасити суму податкових зобов’язань або податкового боргу з цього податку, що виникли до такого анулювання, за їх наявності, незалежно від того, чи буде така особа залишатися зареєстрованою як платник цього податку на дату сплати такої суми податку, чи ні.

Платник податку, в обліку якого на день анулювання реєстрації знаходяться товарні залишки або основні фонди, стосовно яких був нарахований податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах, зобов’язаний визнати умовний продаж таких товарів за звичайними цінами та відповідно збільшити суму своїх податкових зобов’язань за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувається таке анулювання.

Таким чином,

при анулюванні реєстрації платника ПДВ умовний продаж визнається лише по тих товарних залишках чи основних фондах, по яких податковий кредит був сформований у минулих податкових періодах.

3.

Стосовно можливості анулювання реєстрації платника ПДВ на підставі п.п. «а» п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ

Відповідно до п.п. «а» п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ анулювання реєстрації платника ПДВ відбувається у випадках, якщо платник податку, який до місяця, в якому подається заява про анулювання реєстрації, є зареєстрованим згідно з положеннями п.п. 2.3.1 ст. 2 цього Закону більше 24 календарних місяців, включаючи місяць реєстрації, та має за останні 12 поточних календарних місяців обсяги оподатковуваних операцій, менші за визначені зазначеним підпунктом.

Таким чином,

якщо особа зареєстрована платником за власним добровільним рішенням, то такий платник може бути знятий з реєстрації на підставі п.п. «а» п. 9.8 ст. 9 Закону про ПДВ.

 

Заступник голови С. Чекашкін

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі