Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Думка фахівців офіційних органів. Розрахунок складається за новими ставками податку з власників транспортних засобів

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Лютий, 2009/№ 14
Друк
Стаття

Розрахунок складається за новими ставками податку з власників транспортних засобів

 

Які особливості складання Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік у зв’язку з набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування» від 25.12.2008 р. № 797-VI?

 

Відповідно до статті 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об’єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Порядок заповнення і подання Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів та Довідки про суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, які зменшують або збільшують податкові зобов’язання в результаті виправлення самостійно виявленої помилки, допущеної в попередніх звітних періодах до органу державної податкової служби, затверджено наказом ДПАУ від 17.09.2001 р. № 373 (з наступними змінами і доповненнями).

Пунктом 10 цього Порядку визначено, що за гр. 7 зазначається певна ставка податку, що застосовується при розрахунку податку з кожних 100 см куб. об’єму циліндрів двигуна, із 1 кВт потужності електродвигуна в розрізі кожної моделі і марки транспортного засобу. При цьому відповідно до п. 11 цього Порядку загальна річна сума податку, що підлягає сплаті, округлюється (менше 50 копійок — відкидається, а 50 коп. і більше — округлюється до 1 гривні) і розбивається платником на чотири рівні частини (кожна по 25 відсотків від загальної суми податку підсумкової стрічки), і відображається платником податку в Розрахунку за поквартальними термінами сплати.

Таким чином, при складанні Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 2009 рік за гр. 7 цього Розрахунку в розрізі кожної моделі і марки транспортного засобу слід зазначати ставку податку, що відповідає ст. 3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» в її редакції відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування» від 25.12.2008 р. № 797-VI.

 

Павло Рябокляч,
головний державний податковий ревізор-інспектор
відділу адміністрування майнових податків Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі